Погода

У Дніпрі презентували послугу «єМалятко»

У Дніпрі запустили сервіс для новонароджених «єМалятко». За допомогою нього лише за однією заявою батьків можна отримати низку послуг. У місті наразі доступні сім: державна реєстрація народження; визначення походження дитини; призначення допомоги при народженні дитини; призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях; реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків; визначення належності новонародженої дитини до громадянства України; внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

За словами заступниці міністра цифрової трансформації Людмили Рабчинської, через сервіс планується запустити іще такі послуги, як реєстрація місця проживання дитини, реєстрація новонародженого в електронній системі охорони здоров’я та присвоєння батькам статусу багатодітної родини.

«Раді презентувати «єМалятко» у Дніпрі, яке стало одинадцятим містом в Україні, де доступний цей зручний сервіс. Тому звертаємося до дніпровських родин, у яких скоро має народитися дитина, скористатися комплексом реєстраційних послуг. Загалом по Україні з початку року понад 1,5 тис. родин скористалися «єМалятко». Нині вона є доступною через пологові будинки, ЦНАПи. Згодом через РАЦСи, а врешті – й цілком онлайн, якщо батьки матимуть цифрові підписи», - сказала Людмила Рабчинська.

Зі свого боку заступник міського голови, директор департаменту охорони здоров’я Дніпровської міської ради Андрій Бабський зазначив: послуга «єМалятко» наразі доступна в усіх пологових будинках Дніпра. Відтепер батьки нашого міста мають чудову можливість не бігати по інстанціях з купою паперів, а іще у пологовому будинку отримати свідоцтво про народження дитини, а також усі інші послуги, які надаються пакетом у «єМалятко».

Молода матуся Олена Зенцова – одна з тих, хто вже отримав свідоцтво про народження дитини, перебуваючи ще у пологовому будинку № 1. «9 березня зранку народила сина і вже наступного дня отримала свідоцтво про його народження. Послуга справді дуже зручна, вимагає мінімум необхідних документів, які нас з чоловіком у пологовому попросили надати. З народженням першої дитини доводилося побігати по різних службах, щоб усе оформити, а зараз – усе зробили одним разом за заявою. Словом, це дуже комфортно», – додала жінка.

Cайт
працює в
тестовому режимі,
зауваження надсилайте
на пошту [email protected]