Мер Дніпра Філатов і керівник «Південмашу» Войт звернулися до парламенту щодо виділення підприємству ще 210 млн грн

Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова – підприємство, яке відоме у галузі ракетобудування у багатьох країнах. Завод належить державі та має стратегічне значення для її економіки та безпеки. «Південмаш» також є одним із бюджетоутворювальних підприємств Дніпра і нині має борги перед місцевим кошторисом. Це – гроші, котрі місто повинно вкладати у лікарні, школи, дитсадки та інші соціальні програми.

Торік підприємство вже зверталося до уряду з проєктом змін до Держбюджету-2019, однак ініціативу зняли з розгляду. Натомість на підприємстві почалися затримки у виробництві, а недостатність власних коштів призвела до зростання боргів по зарплатах для майже 5 тис. співробітників. Щоб подолати кризову ситуацію та уникнути масових звільнень, на виробництві були змушені скоротити тривалість робочого тижня. 

Ситуація, що нині склалася на «Південмаші», загрожує виконанню замовлень підприємства. Так, цьогоріч тут повинні розпочати масштабне виробництво вузлів і комплектуючих ракетної техніки для компанії «Noosphere», котра уклала із заводом низку контрактів для американського замовника – компанії «Firefly».

«З метою реалізації національних інтересів держави, для розвитку провідного та унікального для України підприємства, звертаємося до Вас із проханням підтримати законодавчу ініціативу підприємства та сприяти невідкладному розгляду і ухваленню Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» стосовно збільшення статутного фонду ДП «ВО ПМЗ ім. О. М. Макарова» на 210 млн грн», – йдеться у спільному листі, який міський голова Дніпра Борис Філатов і генеральний директор «Південмашу» Сергій Войт направили голові Верховної Ради Дмитру Разумкову.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.