Дніпро відзначив Хрещення Господнє

19 січня у Дніпрі відкрили 10 офіційних майданчиків для водохресних занурень. На кожному з них Дніпровська міська рада встановила роздягальні й організувала чергування бригад ДСНС, медиків і поліції. Також задля безпеки пірнальників було обстежено дно водойм.

Масштабне святкування Водохреща відбулося на пляжі парку Сагайдак. Там встановили сцену – усіх присутніх розважали творчі колективи міста. Скупатися у річці від самого ранку приходили тисячі містян із родинами та друзями.

«Організація відбулася на доволі високому рівні. Головною для мерії була безпека. Тому у нас безпрецедентна кількість силовиків: поліція та національна гвардія. Також присутні рятувальники з усіма засобами для порятунку на воді та швидка допомога. І, звісно, жодне свято не буває без смаколиків, і тому на території присутні фуд-корти зі смачною їжею. Для усіх, хто має бажання занурюватися, у наявності є два намети: жіночий і чоловічий. Також для містян організували святкову програму», – повідомив директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Дніпрянин Роман Лещенко занурюється вже дванадцятий рік поспіль. Розповідає, – ніколи до цього не готується.

«Для мене це – благодать Господня і духовна підготовка. Після занурення відчуваю бадьорість. Одразу стає краще, і життя змінюється», – поділився дніпрянин.

Не готується до пірнання і дніпрянка Тетяна Савченко. Вона занурюється на Водохрещу вже шість років. Від самого процесу отримує заряд адреналіну.

«Я заряджаюсь на цілий рік. Після цього практично не хворію і взагалі від цього отримую кайф – мені дуже подобається», – поділилася Тетяна.

Валентин Білий займається моржуванням, пірнає вже років сорок.

«У мене прекрасні відчуття, легкість. Мені 84 роки і я думаю, що моржування укріплює здоров’я. Пам’ятаю, що багато років тому тут були цілі групи моржів з педагогами і морози були мінус 25 – 30 градусів. Рекомендую усім займатися своїм здоров’ям і вірити в Бога, і все буде добре. Людина поморжувалася і тепер рік не хворітиме», – розповів Валентин Білий.

Довідка. Дніпровська міська рада організувала 10 офіційних майданчиків для занурень на Водохрещу: парк Сагайдак, храм Різдва Пресвятої Богородиці (вул. Набережна Заводська, 96), озеро на ж/м Червоний камінь, пляж на Монастирському острові, Свято-Андріївський храм (ж/м Перемога, вул. Набережна Перемоги, 59-А), Палац культури «Північний» (берег р. Самари, човнова станція «Сом»), храм на честь Собору Іонна Хрестителя (вул. Січеславська Набережна, 27-Д), храм Святителя Миколая (острів Монастирський, вул. Монастирська, 1), храм ікони Божої Матері «У скорботах і печалях Утішання» (вул. Набережна Перемоги, 37-Д), територія Культурно-етнографічного клубу «Січ» (вул. Набережна Перемоги, 134).

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.