Понад 70 % мешканців Дніпра підписали декларації із лікарями закладів первинного рівня

У Дніпрі на сьогодні з лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги підписано 705 тис. декларацій. З кінця 2018 року згадані заклади перетворені у комунальні некомерційні підприємства з автономним статусом. Вони отримують фінансування з Національної служби здоров’я України (НСЗУ), розмір якого залежить від кількості підписаних декларацій з лікарями. Про це під час прямої телефонної лінії розповіла начальниця відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення міської ради Тетяна Кравець.

За її словами, нині кожна амбулаторія центру оснащена обладнанням для проведення обстеження та надання медичної допомоги дорослим і дітям (електрокардіографи, аналізатори крові та сечі, глюкометри, спірографи, пульсоксиметри тощо). Попри фінансування з НСЗУ заклади первинної ланки підтримує місто.

«Так, у рамках муніципальної комплексної програми «Здоров’я населення м. Дніпра» торік закуплено обладнання на суму близько 5 млн грн, витратних матеріалів для проведення діагностичних досліджень на 1,3 млн грн. Окрім того, для забезпечення пільгових категорій населення необхідними лікарськими засобами та лікувальним харчуванням з міського бюджету було виділено 139,6 млн грн», – сказала Тетяна Кравець.

Представниця департаменту додала: «Пацієнтам, які мають декларацію із сімейним лікарем, надають рецепти для отримання ліків за урядовою програмою «Доступні ліки». За 2019 рік у цій програмі взяли участь 57,6 тис. пацієнтів Дніпра з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом і бронхіальною астмою. Запрошуємо мешканців міста, які ще не уклали декларації з сімейними лікарями, до центрів первинної медико-санітарної допомоги. Обирайте свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та будьте здорові!».

Зі свого боку генеральна директорка центру № 9 Галина Одінцова зазначила, що після автономізації заклад самостійно обрав пріоритети розвитку.

«Ми надали перевагу створенню умов доступності з урахуванням маломобільних верств населення. Так, торік зробили капітальний ремонт на першому поверсі центру. З-поміж іншого, улаштували новий ґанок, поставили автоматичні двері, систему відеоспостереження, зробили двобічний пандус. У холі будівлі улаштовали вказівники зі шрифтом Брайля та тактильну плитку для людей з особливими потребами. На ці цілі було виділено близько 3 млн грн. Також нас фінансово підтримує і місто. За минулий рік з муніципального бюджету наш центр отримав близько 15 млн грн», – додала Галина Одінцова.

На сьогодні усі дніпровські центри первинної медико-санітарної допомоги подали заявки щодо укладання договорів із НСЗУ на фінансування у 2020 році.

Довідка. У Дніпрі 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких входить 61 амбулаторія.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.