Реалізація державної реформи медицини: скільки нових сучасних центрів з’явиться у Дніпрі?

У Дніпрі планують провести реорганізацію деяких медичних закладів. Така вимога галузевої реформи, яка з 1 квітня набуде чинності в Україні. У міській раді Дніпра запевняють – жодного медичного працівника чи відділення не скоротять, а якість послуг не постраждає. «У 2020 році, відповідно до проєкту держбюджету, для Дніпра заплановано лише 200 млн грн на медичну галузь – цього не вистачить навіть на зарплати. Що вже казати про ліки, комунальні послуги, харчування. Щороку місто витрачає понад 400-450 млн грн на підтримання медичної галузі, на наступний рік ми повинні будемо виділити близько 800 млн грн. Передбачається, що лікарні укладатимуть договори з Національною службою здоров’я України: 60 % фінансування вони отримуватимуть з бюджету, а 40 % – у вигляді оплати за певні послуги (відповідно до медичної реформи). Тож ми маємо винайти шляхи для економії без шкоди для медичної ланки у місті», – зазначив заступник міського голови Дніпра Андрій Бабський.

Так, у міській раді підготували проєкт рішення, який мають розглянути депутати. У ньому пропонують об’єднати міську дитячу лікарню № 2 та № 5. Наразі ці заклади знаходяться в одній будівлі. При цьому, у дитячій лікарні № 5 триває повна реконструкція.

«У лікарні будуть реабілітаційні відділення, у тому числі навіть давно забутий мешканцями нашого міста басейн. Після реконструкції, яку планують завершити у 2020 році, лікарню обладнають сучасними меблями та устаткуванням. У дитячій лікарні № 2 є хірургічні відділення, які переїдуть не до лікарні № 5, а до дитячої лікарні № 6. Зараз йдуть проєктні роботи щодо реконструкції останньої», – зазначив Андрій Бабський.

Також у проєкті передбачено об’єднання клінічної лікарні № 16 та міської лікарні № 15, через те, що остання зараз функціонує як невелика поліклініка. Її головний корпус на реконструкції, там буде хоспісний центр. Лікарню № 1 та лікарню № 9 також пропонують об’єднати – вони знаходяться на одній території.

Поліклініку № 5 (у минулому студентська поліклініка) пропонують об’єднати з поліклінікою № 2. За словами Андрія Бабського, усі студенти, які мешкають у Дніпрі, вже обрали собі сімейного лікаря і можуть отримувати медичну допомогу там, де їм зручно. «У результаті реорганізації місто отримає економію приблизно у 30 млн грн. Ці кошти підуть на оплату праці медичних працівників, на закупівлю обладнання та медикаментів», – додав заступник міського голови.

Такі зміни фактично вплинуть лише на адміністрацію медзакладів: головних лікарів, бухгалтерів тощо.

«Щодо посади головного лікаря – так, вона у реорганізованих закладах скорочується. Але проводитиметься відкритий конкурс, тож усі вони зможуть претендувати на посаду керівника закладу охорони здоров’я», – наголосив Андрій Бабський.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.