У Дніпрі працюватимуть 134 ялинкові базари

У Дніпрі визначено місця офіційного продажу ялинок – це 134 адреси у різних районах міста. Ще кілька днів знадобиться, аби укласти відповідні договори з підприємцями. Після цього ялинки можна буде виставляти на продаж. Зазначимо, що в 2018 році було подано 111 заявок і відповідно стільки ж дозволів видано.
«Ми вирішили не перешкоджати людям в їх можливості заробити. Ялинки – це дуже короткий сезонний товар. Усі точки продажу рішенням виконавчого комітету розподілили більш-менш рівномірно по всій території міста. У кожному мікрорайоні у мешканців буде можливість придбати ялинку, яка буде легальною. Ми на себе беремо відповідальність за контроль за розміщеними точками і за дотриманням ними правил благоустрою. Також, щоб вони потім прибирали навколо своїх ялинкових базарів і за те, щоб протягом доби першого січня обов'язково вивезли усі нереалізовані дерева. Якщо другого січня ці ялинки прибиратимуть комунальні підприємства, то на підприємців випишуть штрафи на суму вивезення», – розповів начальник інспекції з благоустрою Дніпровської міської ради Руслан Мороз.
Перший заступник начальника Дніпропетровського лісового та мисливського господарства Валерій Величко зазначив, що крім зазначених пунктів, купити ялинку можна буде і у лісгоспах.
«Ціни залишилися такими же, як і торік, – ми їх не піднімали. У горщиках метрові ялинки коштуватимуть від 400 грн, а зрізані – від 100. Крім того, чипування залишається в тому ж масштабі – закон ніхто не скасовував. Це або чип, або стрейч-стрічка. Заготовки ялинок для реалізації йдуть на спеціальних плантаціях, що закладаються спеціально на зимові свята. У нас зараз у наявності 94 гектари плантацій і понад 100 тисяч ялинок, які можна реалізувати. Щороку ми засаджуємо певну кількість нових саджанців (15 – 20 гектарів), щоб був ялинковий оборот», – розповів Валерій Величко.
Водночас Руслан Мороз зазначив, що як і минулого року можуть з'явитися нелегальні точки продажу. Так, у 2018-му було складено 22 протоколи про подібні адміністративні порушення і один ялинковий базар демонтували. «Цьогоріч ми не зосереджуватимемося на протоколах, хоча їх ми теж складатимемо, але застосувавши до нелегальних ялинкових базарів схему, як до нелегальної вуличної торгівлі, – усі будуть вивезені й утилізовані», – розповів Руслан Мороз.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.