У Дніпрі відкриють відділ денного перебування сімей, які опинились у складних життєвих обставинах

У Дніпрі в рамках реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей ведеться робота з відкриття відділу денного перебування сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, на базі центру соціальної підтримки «Довіра». Про це під час прямої телефонної лінії 27 листопада розповіла завідувачка сектору з питань соціального захисту дітей управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Марина Алєксєєва.

«Наразі у цьому центрі мають право перебувати сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, які опинились у складних життєвих обставинах. А у рамках реформування закладів соціального захисту дітей ведеться робота зі створення відділу денного перебування сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. З такими родинами працюватимуть психологи та інші фахівці, які усіляко допомагатимуть та сприятимуть тому, щоб сім’я подолала проблеми і діти залишались би у родині. За подібною системою у місті планується також реорганізувати центри соціально-психологічної реабілітації у центри підтримки дітей та сімей – тобто створити мережу сімейно орієнтованих послуг», – розповіла Марина Алєксєєва.

Представниця управління-служби у справах дітей також нагадала, що у місті цього року вже реорганізовано соціальний центр матері та дитини у центр соціальної підтримки дітей і сімей «Мамине щастя». Тепер тут мають право мешкати жінки, які опинилися у складних життєвих обставинах не лише з однією дитиною, як це було раніше, а двома, трьома – незалежно від їхнього віку. Максимальний термін перебування у центрі – рік. Заклад розраховано на 13 сімей/40 осіб. За цей час жінка повинна вирішити свої життєві питання.

Зі свого боку головна спеціалістка відділу з питань опіки та піклування управління-служби у справах дітей Анастасія Тищенко зазначила: «З початку року без батьківського піклування у місті залишилося 187 дітей. Фахівці міського та районних управлінь-служб вживають максимальних заходів, щоб влаштувати їх до сімейних форм виховання. Так, 110 дітей влаштовано під опіку, 14-х – усиновлено, 17 дітей влаштовано в прийомну сім’ю, дитячі будинки сімейного типу. Загалом з початку року у Дніпрі усиновлено 40 дітей: 35 – громадянами України, 5 – іноземцями».

Довідка. У Дніпрі функціонує 9 дитбудинків сімейного типу, у яких виховується 73 дитини, та 80 прийомних сімей, в яких знаходяться 110 дітей. На обліку в управліннях-службах у справах дітей перебуває 1 тис. 600 сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 86 % прилаштовані у сімейні форми виховання.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.