У Дніпрі створено всі умови для надання комплексної медичної допомоги хворим на цукровий діабет

14 листопада відзначають Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. У Дніпрі, на базі міської клінічної лікарні № 9, створено усі умови для обстеження та лікування цієї недуги як у дорослих, так і дітей. Зокрема є стаціонар, де лікують судинні ускладнення нижніх кінцівок, кабінет невропатії «Діабетична стопа», ендокринологічне, реанімаційне відділення, а також відділення патологій вагітних, у яких цукровий діабет.

За словами експертки з ендокринології департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Лариси Пастарус, щороку у Дніпрі діабет виявляють у близько 1 тис. мешканців. Загалом у місті на диспансерному обліку ендокринологів та сімейних лікарів перебуває понад 20,5 тис. хворих на цукровий діабет 1-го та 2-го типів.

«Багато хворих мають серйозні ускладнення від цукрового діабету, коли перші місяці/роки він протікав без явних симптомів, а відтак – люди не зверталися до лікарів. Як правило, до нас пацієнти приходять, коли вже є судинні ускладнення. Вони бувають мікросудинними, з ураженням сітківки ока, нирок, нервів, і макросудинними – коли уражаються великі судини, по яких протікає кров до серця, голови, нижніх кінцівок. 90 % цієї недуги – це діабет 2-го типу, який виникає у дорослих», – сказала Лариса Пастарус.

За її словами, серед груп ризику згаданої недуги – люди з надмірною вагою, ожирінням, підвищеним артеріальним тиском, ішемічною хворобою серця, хронічними хворобами печінки, підшлункової залози, невропатією, а також ті, хто має родичів з цукровим діабетом. «Такі люди повинні хоча б раз на рік перевіряти глюкозу крові та проходити тест стійкості до глюкози. А загалом, щоб запобігти цій хворобі, слід вести здоровий спосіб життя та проходити медичне обстеження», – наголосила лікарка-ендокринологиня.

Зі свого боку лікар-хірург кабінету «Діабетична стопа» лікарні № 9 Володимир Ципко розповів: «Кабінет працює з 2007 року для ранньої діагностики ускладнень від цукрового діабету, коли відбувається ураження нервів, суглобів, судин і кісток. У середньому за рік тут обстежуємо близько 1,5 тис. хворих. Перевіряємо тактильну, температурну, вібраційну чутливість, рефлекси нижніх кінцівок, проводимо доплерографію судин кінцівок. Після результатів обстеження призначаємо лікування. Серед проявів діабетичної стопи – трофічне порушення шкіри, тріщини, язви, навіть може дійти до гангрени. Тому закликаємо усіх хворих на цукровий діабет вчасно проходити обстеження і не задавнювати лікування. Крім того, пацієнти з діабетичними стопами мають можливість безкоштовно робити медичний педикюр у спеціальному кабінеті».

Хворі на цукровий діабет 2-го типу забезпечуються цукрознижувальними препаратами згідно з державною програмою «Доступні ліки». Сімейні лікарі виписують пільгові рецепти, за якими пацієнти отримують лікарські засоби в аптеках безкоштовно або з частковою доплатою.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.