До міської ради Дніпра завітав відомий канадський сценарист фільму «Гіркі жнива»

11 листопада у Дніпровській міській раді відбулася зустріч секретаря міської ради Олександра Санжари із відомим канадським сценаристом Річардом Бачинським-Гувером. Він є автором сценарію першої англомовної художньої кінокартини про голодомор в Україні «Гіркі жнива». Захід організований за ініціативи Громадської ради при Дніпровській міській раді та підтримки мера міста Бориса Філатова.

Учасники зустрічі обговорили основну думку фільму та необхідність більше розповідати людям про трагедію 1932-1933 років.  


«Попри те, що Річард Бачинський-Гувер живе у Канаді, він українець за походженням. Він дуже переймається темою Голодомору в Україні та тим, що люди, а особливо молодь, мало знають про ці трагічні події. Під час зустрічі Річард багато розповідав про свого діда та батька, які постраждали від комуністів уже за межами України. Саме через ці переживання і було створено сценарій фільму, який зараз відомий у всьому світі. Ми дуже раді, що така відома людина завітала до нас і готова взяти участь в обговоренні питання щодо можливості створення Музею Голодомору у Дніпрі», – розповів секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара.


Ідею візиту Річарда Бачинського-Гувера до Дніпра підтримав мер Борис Філатов. Канадський сценарист презентує у нас фільм «Гіркі жнива», відвідає Меморіал жертвам Голодомору та політичних репресій, побуває в Історичному та музеї АТО, а також візьме участь у круглому столі на тему «Голодомор: питання формування національної пам’яті серед населення Дніпропетровської області». Захід відбудеться 13 листопада. Його мета – обговорення необхідності відкриття в області окремого тематичного Музею пам'яті жертв Голодомору.


«Голодомор в Україні у 1932-33 роках – це не тільки трагедія нації, це ще окремі трагічні історії наших родичів, земляків. Якщо не говорити про Голодомор, то молоде покоління і знати не буде. Моя місія презентувати фільм та звернути увагу, особливо молоді, на історію як вона є, але у такому форматі, щоб ще й зацікавити», – зазначив сценарист Річард Бачинський-Гувер.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.