У Дніпрі відбулися міські змагання зі спортивного орієнтування «Дніпрова хвиля -2019»

Змагання «Дніпрова хвиля-2019» проходять уже понад 20 років. Цього разу вони присвячені 76-й річниці визволення міста від фашистських загарбників. Від самого початку змагання були районного рівня і проводились серед школярів лише Шевченківського району. Зараз стали міськими і на них уже завітала команда із Кривого Рогу. У заході взяли участь близько 300 учасників – це 28 команд із різних закладів освіти Дніпра. Вікова група – від 10 до 16 років.

«Наші позашкільні заклади вивели його на інший рівень. Ми перейшли в історичне місце – Центральний парк культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка, щоб задіяти ще більше учасників. Спортивне орієнтування – це передусім спорт, і тому ми його проводимо, аби підготувати дівчат і юнаків до служіння у Збройних силах України. Ми наголошуємо, що ці змагання мають військово-патріотичний напрям, через те вони і присвячені цій даті. Насамперед хочеться висловити слова подяки тим людям, які 76 років тому стали на захист нашої країни, міста, і тим хлопцям, які зараз продовжують захищати. У нас серед викладачів шкіл є також ветерани АТО і сьогодні вони присутні. Такий захід об’єднує всіх нас. Тут присутня шана тим, хто раніше захищав нас, і шана тим, хто зараз на передовій боронить Україну і в тому числі наше місто», – розповіла заступниця директора департаменту гуманітарної політики Дар’я Біла.

Даний захід спрямований привернути увагу молоді до міських заходів, зокрема, до спортивного орієнтування, яке є елементом підготовки до армії. А ще це активний відпочинок і здоровий спосіб життя.

«Ми пропагуємо цей вид спорту серед молоді нашого міста. Ми активно співпрацюємо з федерацією спортивного орієнтування, яка забезпечує електронну відмітку, яка дає можливість швидко побачити результат кожного учасника. Це сучасний рівень проведення змагань», – розповіла директорка комунального позашкільного навчального закладу «Дитячий юнацький центр» Вікторія Панфілюк.

Змагання проводяться на дистанції за вибором. Учасникам команд видають карту, де зазначено десять контрольних пунктів. Вони повинні зробити відмітку на восьми. Для підбиття підсумків є командний та особовий заліки. За результатами вісім кращих команд отримають кубки.

Учасниця команди із Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл («Джура»)» Ірина Сєрова розповіла, що орієнтування дуже гарна практика.

«Саме цей етап є основним у грі міських, обласних і всеукраїнських етапів. Підготуватися до цього конкурсу досить важко і потрібно приділяти багато часу, аби розібратися в картах і походити лісом, подивитися, як розставлені знаки. І ці змагання – дуже гарне тренування», – розповіла Ірина Сєрова.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.