У Дніпрі відкрили першу в Україні кризову кімнату, дружню до дитини

Кімнату, дружню до дитини, відкрили у Дніпрі. Перевага таких приміщень – проведення слідчих дій без зайвого психологічного травматизму. Факти, що надасть дитина, можна використовувати як доказ у суді. Проєкт здійснили спільними зусиллями міської ради та обласної поліції. Про це повідомили 10 жовтня під час відкриття кризової кімнати у Дніпрі.

«Кризова кімната – це та кімната, що використовується для дітей, які стали свідками злочину. Там з ними працюватиме психолог. За тонованим склом знаходитиметься слідчий і фіксуватиме все, що дитина озвучує чи показує психологу. Це і буде використовуватися як доказ у суді. По Дніпропетровській області таких кімнат відкривається дві», – розповів голова обласного управління Нацполіції Володимир Огурченко.

Також у кризовій кімнаті є душ і туалет, адже дитину можуть доставити у різному вигляді.

За словами тимчасово виконуючої обов’язки керівника управління ювенальної превенції Наталі Лазаренко, сюди доставлятимуть дітей, які стали свідками, жертвами або учасниками кримінального правопорушення.

«Мінімізується психологічне навантаження на дитину. Якщо вона стає жертвою злочину, сексуального чи іншого, то її допитуватимуть один раз у цій кімнаті, а не так як зараз – декілька. Запрошуватимуть психологів, і механізм вже налагоджений з Дніпровською міською радою», – додала Наталія Лазаренко. Так, Дніпровська міська рада та Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області влітку цього року підписали Меморандум про співробітництво у сфері надання комплексних послуг дитині, яка перебуває у складних життєвих обставинах. Згідно з ним виконком ухвалив положення про створення кризової кімнати, дружньої до дитини.

«Рік тому ця кімната була у жахливому стані. Тепер вона повністю відремонтована і стала першою кризовою кімнатою, відкритою в Україні. У ній зроблене все за європейськими стандартами. Міська рада спільно з поліцією вже розробили алгоритм, за яким проводитимуть допити, аби дитина не зазнала додаткових психологічних травм», – розповів заступник міського голови Дніпра Едуард Підлубний.

У Дніпрі кризова кімната, дружня до дитини, відкрилась за адресою: вулиця Володимира Великого, 34. Подібне приміщення також з’явилось у Кам’янському, у планах – відкриття у Кривому Розі.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.