Безкоштовні ліки і терапія мистецтвом: як у Дніпрі підтримують психічне здоров'я

У лікарнях Дніпра пацієнтів з психічними розладами безкоштовно забезпечують медикаментами. Усе згідно з програмою, розрахованою до 2022 року. На неї з міського бюджету виділено 10 мільйонів гривень. Підтримують людей із порушеннями психічного здоров’я не лише ліками. Так, у Дніпровській поліклініці № 1 створили театр «Манія», де грають як пацієнти, так і персонал. Про це повідомили медичні керівники під час пресконференції, приуроченої до Всесвітнього дня психічного здоров'я, який проходить 10 жовтня.

Україна посідає перше місце в Європі за кількістю психічних розладів. У Дніпрі під наглядом психіатрів на сьогодні знаходиться близько 20 тис. мешканців. З них понад 4 тисячі – діти.

«Останніми роками відзначається істотне зростання інвалідизації серед дитячого населення, суїцидальних активностей серед населення похилого віку, психіатричної патології в зрілому віці», – зазначила виконувачка обов’язків генерального директора КЗ «Дніпровська міська поліклініка № 1» Наталя Вишневська.

За її словами, важливим елементом лікування пацієнтів є не стільки медикаментозна терапія, скільки соціально-психологічна реабілітація та соціальна реінтеграція в повсякденному житті. Так, медичний директор поліклініки Наталія Пасічник зазначила, що на базі денного стаціонару функціонують школи активного довголіття, групи підтримки для родичів пацієнтів та дітей з психічними розладами.

«Наша гордість, що завдяки спеціалістам закладу і пацієнтам створений театр-арт «Манія», який проводить реабілітаційну роботу. В ньому грають і співробітники, і пацієнти», – додала Наталія Пасічник.

Водночас у місті діє програма «Здоров'я населення Дніпра на 2018-2022 роки». Згідною з нею з муніципального бюджету виділяються кошти на лікування пацієнтів з психічними розладами.

«У 2019 році – це 1,5 млн грн, а 2020-го – 2 млн грн. Забезпечення медикаментами пацієнтів з психічними розладами здійснюється шляхом виписки рецептів психіатрами комунального закладу «Дніпровська міська поліклініка № 1» Дніпровської міської ради», – розповіла начальниця відділу спеціалізованої медичної допомоги департаменту охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради Тетяна Прибиток.

Записатися до психіатра або отримати консультацію (і рідним хворого також) можна за телефонами довіри: (800) 501 438, (056) 745 90 40. Уся інформація про звернення є конфіденційною і тільки після згоди пацієнта може передаватися сімейному лікарю.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.