Соціалізація – у пріоритеті: як у Дніпрі діти навчаються в інклюзивних дошкільних групах

У Дніпрі запроваджено інклюзивне навчання у 21-му закладі дошкільної освіти для 31-ї дитини (ДНЗ № 43, 107, 112, 163, 164, 181, 189, 195, 197, 209, 244, 311, 316, 323, 337, 340, 349, 358, 375, НВК № 144, НВО № 28). З особливими хлопцями та дівчатами там працюють асистент вихователя, практичний психолог, учитель-логопед і вчитель-дефектолог. Так, наприклад, у КЗО «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 340 комбінованого типу» Дніпровської міської ради – чотири спеціалізовані групи для дітей з порушеннями зору, дві групи для дітей із затримками психічного розвитку, і з 2018 року відкрилася одна інклюзивна група.

«В інклюзивній групі навчається 20 дітей та дівчинка з особливими потребами – Надія. Ми організували для неї команду супроводу, яка постійно з нею працює. У неї є індивідуальна програма, що постійно переглядається – не рідше ніж кожні півроку або частіше, за потребою. Ми тісно співпрацюємо з батьками Надії. Але головне – ми працюємо з дитиною, а не з її діагнозом», – розповідає завідувачка ДНЗ № 340 Ганна Кірсанова.

Як розповідає психолог навчального закладу Оксана Тогобецька, найголовніше у роботі з дітьми в інклюзивних групах – це їхня соціалізація. Саме тому хлопців і дівчат залучають до участі у святах і різноманітних розвагах. «Головна проблема для Надійки – це відсутність бажання контакту з оточуючими. Тому ми вводимо елементи сюжетної гри, залучаємо до ігор у групі. Враховуючи особливості дитини, ми зробили спеціальне місце для її усамітнення за потреби. Зараз вона вже спокійно звертається по допомогу до дорослих (раніше такого не було) та підтримує стосунки з дітками в групі», – каже практичний психолог.

Довідка. Станом на 1 вересня 2019 року для забезпечення рівного доступу дітей до якісної дошкільної освіти у Дніпрі функціонує 174 заклади комунальної форми власності, 1 – державної та 4 – приватної. Також у місті діють 34 навчально-виховні комплекси з дошкільними відділеннями комунальної форми власності та 2 – приватної. У місті функціонує 239 спеціальних груп для дітей з різними формами захворювання, в яких виховується 4062 хлопці та дівчата.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.