Культурна столиця: у Дніпрі вперше проходить Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «DniPro ГогольFest»

27 вересня у Дніпрі вперше стартував Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «DniPro ГогольFest». Захід проходить у місті у рамках програми «Культурна столиця». Для відкриття цієї події на площі Героїв Майдану облаштували велику сцену та інсталяцію з голови Миколи Гоголя, біля якої кожен може зробити селфі. 

Фестиваль розпочався грандіозним шоу від режисера Влада Троїцького «PRO dni PRO» за участю рейв-бенду «ЦеШо» і музично-театральної формації «Nova Opera». 

Це потужне мистецьке дійство, до створення якого долучилися найкрутіші музиканти, актори, художники, технічні спеціалісти. Цей музичний медіа-перформанс передав розмаїття стилів сучасного мистецтва – новий  погляд на оперу з поєднанням сучасних тенденцій в медіа-арті. 

«У кожного «ГогольFest» є свої фішки. Це не лише спектаклі, концерти, перформанси, а й можливість зрозуміти місто, спростувати деякі кліше, передусім внутрішні – поглянути на самих себе крізь призму сучасного мистецтва. У фестивалі задіяне дніпровське художнє, артистичне ком’юніті, тобто основний його контент базується на тих людях, які мешкають у Дніпрі – місті з великим культурним потенціалом. Тут є кому робити і для кого», – підкреслив позаштатний радник міського голови з питань культури, заслужений діяч мистецтв України Євген Гендін. 

Зі свого боку директор «ГогольFest» Максим Демський зазначив: «Загалом івенти фестивалю полягають у переосмисленні простору. Маємо чотири фестивальні майданчики. Один з яких –станція метро, де теж хочемо, так би мовити, народити ідею і показати інший зріз цього місця і як все це може виглядати з цікавими речами і формами. Словом, у ці дні дегустуватимемо різні мистецькі проєкти, буде цікаво». 

Після старту фестивалю відкриття ще однієї локації – це кіностудія за адресою:  вул. Телевізійна, 3. Там для гостей організовано артвечірку з нічними музичними сценами та кіноклубами. 

Загалом фестивальні заходи «DniPro ГогольFest» триватимуть до 29 вересня включно. Серед них: перформанс «ДніПрометей» – 28 вересня з 13:00 біля недобудованої станції метро «Центральна» (площа Героїв Майдану); опера-реквієм IYOV (вона увійшла до ТОП-10 опер світу в 2018 році) – 28 вересня о 19:00 у Національному центрі аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова (вул. Телевізійна, 3);  спектакль «Сон Аліси» від центру сучасного мистецтва «ДАХ», виступи експериментального етноелектронного дуету «OY Sound System» і легендарного фрік-кабаре «Dakh Daughters» – 29 вересня.

Детальна програма Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва «DniPro ГогольFest» на офіційній сторінці у соцмережі «Facebook». 

Нагадаємо, у Брюсселі «ГогольFEST» став одним із переможців європейської премії «EFFE Awards 2019-2020» і потрапив до ТОП-5 фестивалів Європи.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.