Погода

У «Дніпрогазі» розповіли про необхідність перегляду тарифів

У мерії Дніпра під час прямої телефонної лінії 18 вересня фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою АТ «Дніпрогаз» Микита Лучкін порушив дві основні теми: відсутність у реєстрах постачальників газу 44-х компаній Дніпра та необхідність перегляду тарифів.  

Щодо першої проблеми, то за словами Микити Лучкіна, такі підприємства не мають права починати опалювальний сезон, і 1200 споживачів газу можуть залишитись без тепла.

«Згідно з чинним законодавством, АТ «Дніпрогаз» не має права здійснювати розподіл газу для таких теплопостачальників. Ба більше, чинне наразі законодавство не забороняє відключення споживачів газу навіть упродовж опалювального сезону. Торік ситуацію з відключенням підприємств теплокомуненергетики ми фіксували у Кривому Розі, коли практично більшість населення міста була без газу до кінця листопада. Подібне трапилося і на Сумщині, і в інших містах України. Ми хочемо запобігти можливим проблемам, тож напередодні нового опалювального сезону керівництво компанії АТ «Дніпрогаз» закликає керівників підприємств ТКЕ вжити всіх можливих заходів для включення в реєстр постачальників природного газу, щоб мешканці нашого міста мали безперебійне та безаварійне газопостачання у холодний період», – зазначив Микита Лучкін. 

Другою проблемою фахівець зі зв’язків із громадськістю та пресою АТ «Дніпрогаз» назвав – збиткові тарифи. При поточній вартості газу 6,27 грн за кубометр, тариф на розподіл палива для АТ «Дніпрогаз», затверджений  Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, становить 56 копійок. Це призводить до великих збитків, які торік склали 137 млн грн,  а цього року за прогнозами сягнуть 194-х.  

«Така ситуація призводить до низки проблем. По-перше, це відтік кадрів. Наразі на підприємстві залишаються відкритими 544 вакансії. По-друге, це брак коштів на обслуговування газопроводів. Затверджений тариф покриває реальну вартість робіт, товарів і послуг тільки на 69 %. Тож члени профспілки АТ «Дніпрогаз» неодноразово зверталися до уряду та НКРЕКП з метою перегляду тарифу на розподіл природного газу і підвищення заробітних плат газовикам до конкурентного рівня. Однак наразі ситуація незмінна, що ставить під загрозу забезпечення газопостачанням жителів Дніпра в опалювальному сезоні 2019-2020 років», – підсумував фахівець зі зв’язків із громадськістю та пресою АТ «Дніпрогаз» Микита Лучкін.