Культурна столиця: у Дніпрі до Дня міста відкрили виставки «Хрести України: Схід» і «Хрести України: Надпоріжжя»

У Дніпрі, у Музеї українського живопису, презентували одразу дві виставки – «Хрести України: Схід» і «Хрести України: Надпоріжжя». Проєкт Громадського історико-етнографічного ставрографічного музею хреста підтриманий грантом програми Бориса Філатова «Культурна столиця».

«Чудовий проєкт, який підтримала програма «Культурна столиця». Через хрести бачимо цивілізаційну історію, зокрема нашого регіону. За кожним хрестиком – історія, долі людей. Дивлячись на них, відбувається момент внутрішнього очищення», – сказав голова художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер.

За словами засновника і директора єдиного в Україні та Східній Європі Музею хреста Віктора Векленка, експозиція двох виставок налічує близько 2 тис. предметів.

«Тут хрестики з декількох регіонів України. Передусім це наша Дніпропетровщина, місто Дніпро, його околиці, а ще – Донеччина та Луганщина тощо. Кожен хрестик – це свідок людини, яка жила на тій чи іншій території: це й запорізькі козаки, мешканці Слобожанщини, центральної України. А ще тут – хрести-прикраси, які пом’якшують певною мірою жорстку релігійну картину. Презентуємо до 30 % експонатів Музею хреста», – зазначив Віктор Векленко.

Зі свого боку директор Музею українського живопису Сергій Бурбело додав: «Виставки «Хрести України: Схід» й «Хрести України: Надпоріжжя» працюватимуть до 26 вересня. Тут дійсно гарні експонати, ознайомитися з якими буде цікаво не лише дорослим, а й, наприклад, школярам, що вивчають історію того чи іншого періоду. Тож запрошуємо усіх охочих до музею на виставки хрестів».

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.