На День Незалежності у Дніпрі традиційно провели забіг у вишиванках

24 серпня у Дніпрі влаштували забіг у вишиванках «Dnipro Vyshyvanky Run», присвячений 28-й річниці Незалежності України. Організатор заходу - ГО «Start Dnipro». Забіг відбувся у рамках програми міського голови Бориса Філатова «Дніпро - спортивна столиця». Участь у ньому взяли 300 осіб. Це і початківці, і професійні спортсмени різного віку. Також до заходу приєдналися діти з обмеженими можливостями.  
"Забіг у вишиванках традиційно присвячений Дню Незалежності України. Під час цього заходу головне мати гарний настрій та одягнути вишиванку. Крім цього на учасників чекають цікаві естафети та змагання у національному стилі.  А я, користуючись можливістю, вітаю всіх зі святом, бажаю миру,  щастя та процвітання нашій країні.  Ну і, звичайно, бажаю всім любити біг, спорт і бути здоровими", - привітав учасників та гостей заходу заступник міського голови Олександр Шикуленко.
Для дорослих пропонувалися дистанції 2,5 км, 5 км, 10 км та естафета 3х300 м. А для юних бігунів – 100 м (від 3 до 6 років), 500 м (від 7 до 10 років) та 1000 м (від 11 до 14 років). 
«Особливість заходу у тому,  що ми об'єднуємо і дорослих, і маленьких, і людей з особливими потребами.  Всі вони вже четвертий рік поспіль приходять зробити подарунок своїй країні у вигляді забігу», - розповіла виконавча директорка громадської організації «Start Dnipro» Світлана Ліщинська.
Пробігти набережною Дніпра у вишиванці на честь Дня Незалежності приїхали учасники з Києва,  Харкова,  Кривого Рогу, Львова та Нікополя. 
Павло вперше бере участь у такому забігу, для цього спеціально приїхав з Харкова. 
"Я захоплююсь підйомами у гори, а там найважливіше добре бігати. Тож бігом я теж захопився. Став брати участь у змаганнях,  а це затягує, і ось сьогодні я тут.  І вишиванка у мене була, тож усе зійшлося", - розповів Павло. 
Дніпрянка Оксана теж біжить у вишиванці вперше.
"Символічним є те,  що у День Незалежності ми біжимо у вишиванках.  Адже, щоб бути самостійними, нам довелося за це поборотись.  А спорт він якраз зміцнює не лише тіло, а й дух. Тож біжимо заради своєї сили та сили нашої держави", - розповіла Оксана.
Разом з дівчиною у парі біжить хлопець Андрій. Їх руки зв'язані жовто-блакитною стрічкою, щоб не розімкнутися, адже Андрій не бачить.  У такий спосіб хлопець бігає не вперше.  На запитання, чи важко так,  відповідає: потрібно не боятися, а пробувати, тоді все вийде і важко не буде. 
"Якщо людині важко, але вона нічого не робить,  щоб покращити життя, а тільки стогне, вихід один - підійматися з дивана та діяти, рухатися, бігти і тоді не буде часу на стогін", - сказав Андрій. 
Переможці забігу отримали нагороди та призи. А на фініші на усіх чекало частування.
Також у рамках заходу організатори влаштували «Козацькі перегони»,  під час яких команди змагалися у ліпленні вареників, стрибках у мішках, на скакалці тощо. Заробити додаткові бали можна було заспівавши українську народну пісню, розповівши вірш чи станцювавши гопак.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.