Погода

Медицина, наближена до людей: у віддалених районах Дніпра почав працювати пересувний мамограф

У Дніпрі почав працювати новий сучасний пересувний цифровий мамограф. Він курсуватиме віддаленими районами міста за графіком. У такому мобільному кабінеті можна зробити діагностику для виявлення онкологічних та інших захворювань молочної залози.
За словами начальниці відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради Тетяни Кравець, пересувний мамограф базується у міській клінічній лікарні №4. Організувати його роботу саме віддаленими мікрорайонами вирішили саме для зручності городян.
«Мамограф дозволяє, окрім діагностики патологій молочних залоз, виконувати цифрову обробку рентгенівських зображень, роздруковувати такі знімки на папері, створювати архів пацієнтів і рентгенівських знімків на лазерних дисках. Також мамографічне дослідження тут проводиться з великим полем візуалізації. Мамографія для пацієнтів є абсолютно безкоштовною. На придбання плівок з міського бюджету виділили 30 тис. грн. Після результатів жінок за необхідності направлять на подальшу консультацію до мамолога чи онколога», - розповіла Тетяна Кравець.
Працювати пересувний мамограф почав на житловому масиві Придніпровськ, на базі центру первинної медико-санітарної допомоги №10. Наступного тижня заплановані виїзди до амбулаторій цього центру на житлових масивах Північний та Ігрень. Далі будуть - Таромське, Мирний та інші віддалені райони. На кожну амбулаторію чи центр відводяться два дні роботи такого пересувного діагностичного кабінету. За одну зміну тут проводять дослідження близько 30 жінкам.
«Наші сімейні лікарі запросили пройти мамографічне дослідження жінок старше 40 років – із групи ризику виникнення раку молочної залози. Попередньо жінок повідомили про таку можливість зробити дослідження. Кожна приходить у призначений час, тому не доводиться вистоювати чергу. Дослідження займає хвилин 15 і упродовж декількох днів сімейні лікарі вже матимуть результати, про які сповістять пацієнток», - зазначив виконувач обов’язків генерального директора центру первинної медико-санітарної допомоги №10 Олександр Мартишкін.
Дніпрянка Алла Губська – пройшла мамографічне обстеження у пересувному діагностичному кабінеті.
«Наш житловий масив знаходиться досить далеко від центру міста і дуже зручно, що зробити мамографію можна на масиві. Раніше проводила таке дослідження у приватному діагностичному центрі за власні гроші. А зараз просто чудово – сучасний цифровий апарат приїхав до нашого центру, не треба далеко їхати, мінімум часу витратила на обстеження», - сказала пані Алла.
Тетяна Кравець також закликала жінок із групи ризику, жінок після 50 років, не нехтувати здоров’ям і вчасно проходити мамографію. Для цього необхідно звернутися до сімейного лікаря.
У Дніпрі стаціонарні мамографи працюють на базі міської клінічної лікарні №4 (правий берег) та міської клінічної лікарні №9 (лівий берег).