У Дніпрі розробляють транспортну модель міста. Мешканців закликають пройти спеціальне анкетування

У Дніпрі презентували цифрову мультимодальну транспортну модель міста та передмістя. Нині фахівці продовжують дослідження транспортної та велосипедної мереж. Допомогти у створенні бази інформації транспортної моделі можуть дніпровці і мешканці передмістя. Для цього необхідно пройти анкетування.
«Департамент транспорту оголосив придбання послуги з побудови мультимодальної транспортної моделі міста. Тема досить непроста. Щоб уникнути провокацій, ми запросили колег, котрі виконуватимуть роботи, щоб вони надали всі пояснення», – сказав директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури міськради Дніпра Ігор Маковцев.
Транспортна модель працює на основі програми, котра математично прораховує можливі сценарії змін чи оновлень у транспорті та інфраструктурі. За допомогою даних аналізу вулично-дорожньої мережі, пасажиропотоку та наявного автотранспорту й розподілу транспортних і пасажирських потоків у місті система дає змогу побачити позитивні або негативні наслідки змін ще до того, як їх впровадять. Відтак рішення можна буде коригувати без втрати коштів і дискомфорту для містян. А ще це допоможе ефективно керувати світлофорними об’єктами та маршрутами, адже місто матиме чіткі дані про пасажиропотік.
Такий принцип використовують у багатьох містах Європи та світу.
Транспортну модель для Дніпра розробляє компанія А+С Україна. Вона має досвід створення таких проєктів для вітчизняних і зарубіжних міст. В Україні фахівці працювали над транспортними моделями Києва, Миколаєва, Маріуполя та Ужгорода.
«Транспортна модель – засіб економії коштів. Модель виявить неефективні проєкти, і їх не буде реалізовано. Транспортна модель міста Дніпра коштує 4,2 млн грн. Цей проєкт проходить через ProZorro. У цю суму входить дорога соціологія, яка передбачає дослідження 15 тисяч анкет. Також туди входить збір даних пасажиропотоку. Тут ми можемо економити завдяки сучасним технологіям: датчикам та спеціальним додаткам на смартфонах. Іще – спеціалізоване німецьке програмне забезпечення, на якому будується транспортна модель. Воно також дуже дороге. Копія програми, за допомогою якої розробляється транспортна модель Дніпра, коштує від 20 тис. євро», – зазначив експерт із транспортного планування, викладач кафедри міського будівництва КНУБА, директор компанії А+С Україна Дмитро Беспалов.
За словами експертки з транспортних досліджень Оксани Мирошниченко, робота зі збору даних у Дніпрі триває вже декілька місяців.
«Для транспортної моделі було завдання включити не лише Дніпро, а й його передмістя. Ми узгодили з містом перелік населених пунктів навколо, які також перебувають у зоні моделювання. Ми вже розбили ці населені пункти та саме Дніпро на так звані транспортні райони міста. Це або промзони, або місця з розважальними закладами, університети. Щодо кожного ми маємо зібрати характеристики, зрозуміти, скільки там живе населення, скільки робочих і навчальних місць, скільки місць, де надають послуги», – розповіла Оксана Мирошниченко.
Зі свого боку експерт із розробки міських транспортних політик Денис Моляка додав, що нині у європейських країнах відбувається революція у сфері міської мобільності. Пріоритет надається пішоходам, велосипедистам і екологічному громадському транспорту. Нині цей рух активізується і в Україні.
«У мене немає сумнівів, що місто Дніпро також розпочне цю роботу. Це дасть змогу вийти із замкненого кола, коли в нас дедалі більше машин, заторів і майже немає уваги до пішоходів, безпеки дорожнього руху та екологічних питань. Місто зможе сформувати конкретний план заходів – як це все змінити», – повідомив експерт.
Інформацію про анкетування з питання дослідження мобільності населення міста Дніпра можна також знайти на офіційному сайті Дніпровської міської ради у розділі «Корисна інформація».
Транспортну модель планують створити до кінця року.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.