Погода

Медичні огляди дітей, що йдуть до дитсадків, шкіл або вирушають до літніх таборів: Що слід знати батькам

Перед вступом до закладу освіти чи дитячого садка діти повинні пройти обов’язковий медичний огляд. Схема його періодичності передбачає огляд дитячим хірургом, ортопедом, офтальмологом, стоматологом та проведення загального аналізу крові для визначення рівня гемоглобіну. Якщо дитина перебуває під диспансерним наглядом у іншого профільного спеціаліста, то також необхідний його огляд для можливої корекції форми навчання або додаткових рекомендацій щодо умов навчального процесу. Про це під час прямої телефонної лінії 5 червня розповіла виконувачка обов’язків медичного директора центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Жанна Нефьодова.

 «Заключним є огляд дитини у лікаря-педіатра або сімейного лікаря, який проводить опитування батьків чи законних представників дитини щодо наявності або відсутності скарг. Огляд включає оцінку фізикальних даних дитини, вимірювання зросту, ваги, індексу маси тіла, проведення проби Руф’є, за допомогою якої визначають функціональні можливості серцево-судинної системи для занять фізкультурою», – пояснила фахівець.

Вона також зазначила: у подальші роки медичні профілактичні огляди учнів проводяться щорічно. При цьому детальніше обстеження, зокрема й лабораторне, проводять дітям віком 11, 14, 15, 16 та 17 років. В іншому віці, за умови відсутності хронічних захворювань, дитину оглядає лише лікар-педіатр або сімейний лікар. При проведенні згаданих оглядів лікар також оцінює імунний стан дитини відповідно до форми щеплення 063/о. Згідно з національним календарем щеплень, обов’язковою є вакцинація дітей від десяти найтяжчих інфекційних хвороб – туберкульозу, кашлюку, правця, дифтерії, кору, епідпаратиту, краснухи, поліомієліту, гемофільної палички та вірусного гепатиту В.

«Перед початком відвідування організованих колективів (садочків, шкіл) дитина обов’язково повинна мати щеплення відповідно до її віку. Якщо з тих чи інших причин їй не було цього зроблено, то лікар складає індивідуальний графік вакцинації. Головне – батьки повинні розуміти, що щеплена дитина – це її безпека, оскільки саме в організованих колективах найчастіше поширюються інфекційні хвороби. Щеплення дітям до 18 років проводяться абсолютно безкоштовно. Усі вакцини – в наявності у центрах первинної медико-санітарної допомоги», – наголосила позаштатний експерт департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради з дитячої імунології Олена Філіна.

Водночас Жанна Нефьодова додала: для перебування дитини в оздоровчому таборі необхідно також відвідати педіатра або сімейного лікаря для отримання відповідної довідки за формою 079/о.

«Перед цим лікар оглядає дитину на відсутність корости та педикульозу. Обов’язково робиться помітка про епідоточення, що дитина не контактувала з інфекційними хворими впродовж 21 дня», – додала вона.