У Дніпрі провели лекцію для стартаперів, присвячену пошуку грантів для проектів

У Дніпрі відбулася інформаційно-просвітницька конференція «Екосистема інновацій у Дніпрі Monoceros» для стартаперів. У заході взяли участь близько півсотні слухачів. Їм розповіли про можливості для пошуку грантового фінансування для проектів. 

«Сьогодні тут присутні переважно люди, у яких є технічна, бізнес- чи ІТ-інновація. Тут є люди, які роками не можуть впровадити свою інновацію і для яких ці інструменти – новий подих», – зазначив заступник директора «Агентства розвитку Дніпра» з інновацій Дмитро Хорішко.

Гранти можна отримати на розвиток і масштабування бізнесу, на консалтинг, обмін досвідом або на тестування ідеї. Для цього є вітчизняні й міжнародні конкурси. 

«Багато з таких конкурсів консолідується на державному порталі. Там ви можете побачити назву програми, а потім пошукати в Інтернеті саме ту організацію, яка видає ці гранти. Funding & Tenders Portal – це європейські грантові програми», – повідомила CEO та власниця консалтингової компанії Synergy Development Consulting Світлана Олейникова. 

Одна з європейських грантових можливостей – програма «Горизонт 2020». Грантодавець у ній – Європейський Союз. На конкурс активно подаються кияни. 10% українських заявок врешті здобувають фінансування.

«Горизонт 2020» розглядає не бізнес-ідеї, а інновації. Програма складається з трьох етапів. Усі заявки необхідно подавати англійською мовою. На першу фазу слід сформувати заявку з 10 сторінок. І фінансування відбувається у співвідношенні 70% на 30%. 70% (50 тисяч євро) дає ЄС, 30% має забезпечити автор заявки», – пояснила керівниця національного контактного пункту європейської програми «Горизонт-2020»Тетяна Котенко.

Подати заявку на першу фазу можна до 5 вересня поточного року. Далі Євросоюз фінансуватиме лише другий етап. У ньому можна взяти участь, якщо справа успішна і набирає обертів. Тоді заявка на 30 сторінках допоможе отримати грант у 2,5 мільйона євро. На реалізацію планів дають півтора-два роки. Третя фаза «Горизонту» – це реклама компанії. 

В Україні грантові конкурси не менш поширені. Один із них з’явився 1 січня й допомагає коштами ще «сирим» стартапам.

«Коли ще інвестор не бачить комерційного інтересу, оскільки не проведені маркетингові дослідження, немає розуміння, чи є на ринку ніша, не протестований прототип, а, можливо, його взагалі ще потрібно створити», – додала радниця голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Яна Підлісна.

Конкурс від Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Державної інноваційної фінансово-кредитної установи також складається з кількох етапів. Перший дає змогу отримати півмільйона гривень у вигляді послуг. Тобто держава проводить тендер і сплачує переможцю за послуги, які він надасть компанії-учасниці конкурсу. Друга фаза передбачає більше фінансування.

«Створюється спільне підприємство, у статутний капітал якого Фонд підтримки винаходів Міністерства економрозвитку надає до 2 мільйонів гривень спільно з інвестором (50% на 50%). Дається три роки, компанія показує свої результати, залучає наступного інвестора – і ми виходимо з проекту», – роз’яснює Яна Підлісна.

У цьогорічному конкурсі вже визначили 11 переможців. Гранти вони отримають не з бюджетних коштів.

«Це цільові кошти, які були акумульовані з державної програми правової системи інтелектуальної власності. Це надання людям розуміння того, що український патент – перший крок до успіху!» – підсумовує Яна Підлісна.

Так в Україні посилюють довіру до права інтелектуальної власності. Адже грантові кошти не потрібно повертати, а прибуток залишається у інвесторів і авторів інновацій.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.