Навчальна евакуація: В одному з освітніх закладів Дніпра перевірили автоматичну пожежну сигналізацію, встановлену в рамках міської програми «Безпечна школа»

23 квітня у дніпровській школі № 13 провели практичну перевірку автоматичної пожежної сигналізації, навчальну евакуацію та відпрацювали взаємодію з підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Пожежну сигналізацію тут облаштовано в рамках міської програми «Безпечна школа», що реалізується з ініціативи мера Бориса Філатова.

 За сценарієм, сталося «задимлення» холу школи. Спрацювала пожежна сигналізація, відкрилися турнікети. Інформація про ймовірну пожежу надійшла на пульт ДСНС. Бригада вогнеборців виїхала одразу. Тим часом у школі почалася евакуація учнів. Цей заклад обладнаний не лише пожежною сигналізацією, а й охоронною та камерами спостереження, тому все, що відбувалося там, відображалося на екранах Ситуаційного центру в міській раді, до якого під’єднані шкільні камери.

«На централізований пульт компанії, що обслуговує пожежну сигналізацію, надходить повідомлення про її спрацювання. Звідти дзвонять відповідальній особі у школу, щоб зрозуміти, що відбувається. Якщо тривога не хибна, то заявка спрямовується до пожежної частини ДСНС. Зараз, за сценарієм, інформацію про нібито пожежу оперативно направили до служби «101». Наразі в рамках програми «Безпечна школа» наше підприємство облаштувало пожежну сигналізацію у 13 закладах», – розповів директор комунального підприємства «Безпечна та інноваційна освіта» Андрій Калашников.

Зі свого боку пожежник-рятувальник другої пожежно-рятувальної частини Антон Шерстюк зазначив, що тактичні навчання відбулися злагоджено.

«Після надходження повідомлення про умовну пожежу у школі № 13 наша бригада за п’ять хвилин прибула на місце події та «загасила» пожежу. Всі учні, педагоги закладу були евакуйовані ще до нашого приїзду», – сказав він.

За словами виконувачки обов’язків директора школи № 13 Лідії Радовської, евакуація учнів тривала 3 хв. 40 сек.

«Одразу після спрацювання пожежної сигналізації у школі пролунало відповідне повідомлення. Всі турнікети автоматично відкрилися. Розпочалася евакуація дітей разом із вчителями – згідно з планом, на три виходи школи. Дуже добре, що є така програма «Безпечна школа», яка справді робить перебування дітей у закладі освіти цілком безпечним», – наголосила в. о. директора школи.

Цього року в рамках згаданої програми автоматичну пожежну сигналізацію планують встановити ще в 11 закладах освіти міста.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.