Перейти в кабінетКабінет мешканця
Дніпра

У Дніпрі з ініціативи мера Бориса Філатова заснували муніципальні винагороди тим, хто допомагатиме виявляти вандалів і наркоторговців

Мешканцям Дніпра, котрі допоможуть упіймати вандалів і наркоторговців, виплачуватимуть премії з бюджету. Відповідні зміни до цільового фонду Дніпровської міськради депутати затвердили під час 43-ї сесії 20 березня.

Як відомо, два тижні тому торговці наркотиками розмалювали «рекламою» всю центральну частину Дніпра. Не пошкодували навіть пам’ятнику Олександру Полю – першому почесному громадянину міста.

На зухвальство відреагував міський голова Борис Філатов. Тоді він заявив про намір виплатити з фонду мера винагороду у розмірі майже 100 тис. грн за інформацію, яка допоможе встановити особу злочинця. Тепер рішенням сесії такі виплати закріпили як один із напрямів цільового фонду міськради.

«Надання грошової винагороди громадянам міста із розрахунку на одну особу у розмірі до 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установлених на 1 січня відповідного року, за інформацію щодо правопорушників, діями яких завдано шкоди майну територіальної громади міста Дніпра, за допомогою якої правопорушників притягнуто до адміністративної (судом або адміністративною комісією), цивільної чи кримінальної відповідальності», – йдеться у тексті рішення.

Передбачається, що кількість виплат може залежати, зокрема, від надходжень до цільового фонду.

Загалом на виправлення наслідків вандалізму місто витрачає значно більше коштів, адже зловмисники часто використовують фарбу, яку важко відмити. Наразі мерія шукає підрядника, котрий спеціалізується на відновленні поверхонь, пошкоджених вандалами.

Водночас, згідно з правилами благоустрою, що діють у Дніпрі, стежити за станом фасадів офісних будівель мають балансоутримувачі. За невиконання приписів, які видає профільна міська інспекція, їм загрожує штраф.