Причину захворювання дітей у дніпровській школі № 112 встановлять після отримання результатів лабораторних досліджень

Станом на ранок 15 березня у лікарнях Дніпра перебувають 14 учнів школи № 112 з діагнозом «гостра кишкова інфекція». 13 дітей госпіталізовано до комунального закладу «Дніпровська міська дитяча лікарня № 6» Дніпровської міської ради, 1 дитина – до КЗ «Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 21 ім. професора Є. Г. Попкової». Стан усіх госпіталізованих задовільний. Про це під час прес-конференції повідомив заступник міського голови Дніпра, директор департаменту охорони здоров’я населення Андрій Бабський.

«Усіх госпіталізованих найближчим часом випишуть додому, ускладнень у них немає. Лікарі первинної ланки також оглянули 564 дитини у школі № 112. Насамперед – 309 «контактних». Серед них було виявлено 2 дитини з підозрою на гостру кишкову інфекцію, наразі вони перебувають удома під наглядом сімейних лікарів», – зазначив Андрій Бабський.

Зі свого боку керівництво навчального закладу вирішило призупинити освітній процес у школі № 112 з 15 до 22 березня. Протягом цього часу мають бути готові результати лабораторних досліджень, які допоможуть встановити причину захворювання 14 дітей.

«Освітній процес призупинено для учнів 1-11 класів школи № 112 та 2-3 класів школи № 126, які тимчасово навчаються у школі № 112, поки у їхньому закладі триває ремонт. Як з’ясувалося, серед дітей, яких було госпіталізовано, 8 харчувалися у школі, 6 – ні. Ми розпочали службове розслідування, і вже сьогодні буде видано декілька наказів для всіх навчальних закладів міста. По-перше, всі харчоблоки мають стати режимними об’єктами, доступ до яких матимуть лише особи, задіяні у приготуванні їжі. По-друге, ми зобов’яжемо всіх директорів шкіл ще раз перевірити підприємства, у яких вони закуповують питну воду. Деякі школи користуються такими послугами. По-третє, найближчим часом усі працівники харчоблоків шкіл та дитячих садків в обов’язковому порядку мають пройти санітарні комісії та підтвердити свої санітарні книжки», – зазначив заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

Посадовець також наголосив, що про карантин не йдеться – додаткові канікули оголосили на час проведення досліджень. Завідувачка управлінням відокремленого структурного підрозділу «Дніпровський міський відділ лабораторних досліджень» державної установи «Дніпропетровський обласний центр МОЗ України» Наталя Лебединська повідомила, що наразі проводиться комплекс заходів для виявлення причин захворювання дітей: «Було проведено опитування хворих в інфекційних стаціонарних відділеннях з метою встановлення фактора, що спричинив захворювання. У процесі епідрозслідування відібрано змиви з обладнання, спецодягу, рук персоналу на наявність збудників інфекційних захворювань. Відібрана питна вода у школі, на харчоблоці, в їдальні – на відповідність санітарним нормам і на вірусологічні показники. Буде досліджено також біоматеріал від хворих та працівників харчоблоку, щоб встановити, чи не є вони носіями збудників інфекційних захворювань. Результати будуть наступного тижня. Силами лабораторного центру у закладі виконано заключні дезінфекційні заходи. Департамент охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради організував медичне спостереження за учнями та працівниками школи та харчоблоку».

Остаточний висновок щодо причин і умов виникнення захворювання у комунальному закладі освіти «Середня загальноосвітня школа № 112» міськради можна буде зробити після результатів лабораторних досліджень, наголосила Наталя Лебединська. З’ясовують ситуацію і фахівці Держпродспоживслужби. «Були відібрані змиви з навколишнього середовища, питна та кип’ячена вода, готові страви. Станом на 15 березня санітарно-епідеміологічне розслідування цього випадку триває. Лабораторні дослідження будуть проводитися протягом 5 робочих днів», – зазначила головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Дніпровського міського управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Наталя Горіла.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.