Скандальне «отруєння» школярів: У мерії Дніпра звинуватили поліцію в поширенні страхітливого фейку

У мерії Дніпра відреагували на медійний резонанс довкола ситуації у школі № 112, де також тимчасово навчається частина учнів школи № 126. Так, через некоректно викладені дані, які оприлюднило Головне управління Національної поліції у Дніпропетровській області, у багатьох ЗМІ з’явилася інформація про нібито отруєння понад півтисячі школярів. Це налякало батьків по всій країні.

Натомість, за останніми даними профільних департаментів мерії Дніпра, з діагнозом «гостра кишкова інфекція» госпіталізовано 14 дітей, з них лише 8 харчувалися в їдальні. Стан хворих – стабільний.

 «Інформація була викладена таким чином, що могла сприйматися двояко. Всі, хто відповідає за поширення інформації, відповідають і за нашу безпеку. Ми вважаємо, що Національна поліція, надаючи подібні формулювання, насправді не розуміла цієї відповідальності. Міський голова Дніпра Борис Філатов уже звернувся до Нацполіції з вимогою про досудове врегулювання, про спростування цієї інформації та правильний її виклад», – заявив секретар міської ради Дніпра Олександр Санжара під час прес-конференції 15 березня.

За словами посадовця, така непрофесійність і легковажне ставлення до обов’язків дискредитують інститути влади в країні та сіють масову паніку. Крім спростування неправдивої інформації про масове отруєння, в мерії Дніпра вимагають від Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області надалі користуватися лише перевіреними даними, а також провести відповідну роботу з тими фахівцями, котрі припустилися такої прикрої помилки.

Водночас, за словами секретаря міськради Дніпра, схожі випадки вже були. Так, один із прокурорів подав до суду документи, у яких ішлося про нібито 35-відсоткові «відкати» мерії Дніпра за будівництво Центрального мосту. Суд не перевіряв інформацію, а просто послався на слова прокурора. Також були відсутні документи про притягнення когось до відповідальності. Як наслідок – ЗМІ розповсюдили неправдиві відомості. Нині щодо дій прокурора подано скаргу до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.