Завдяки медичній реформі зарплатня сімейних лікарів Дніпра зросла майже вдвічі

У результаті реформи первинного рівня медицини заробітна плата сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів зросла майже у два рази. Всі 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги Дніпра підписали договори з Національною службою здоров’я і з 1 січня 2019 року отримують фінансування від неї.

Розмір заробітної плати сімейного лікаря головним чином залежить від кількості підписаних декларацій на медичне обслуговування між ним та пацієнтами. Що більше підписаних декларацій – то вища зарплатня лікаря. Її середній розмір становить 12 тис. грн. Якщо лікар підписує максимальну кількість декларацій, його зарплата досягає 18 тис. грн.

«Наразі центри готують колективні угоди, у яких прописані положення щодо нарахування заробітних плат, преміювання лікарів уже з урахуванням кількісті підписаних декларацій. Після підписання такого колективного договору заробітна плата сімейним лікарям, терапевтам, педіатрам нараховуватиметься за новою тарифною сіткою. Але вже зараз вони отримують вищу зарплатню згідно з договором про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій», – пояснила під час виїзної прес-конференції 4 березня заступник директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Юлія Віклієнко.

Представниця мерії також додала: у рамках проведеної реформи медзакладів первинного рівня всі центри забезпечені необхідним медичним обладнанням, апаратурою, комп’ютерною технікою, меблями – коштом міського бюджету. Оснастити заклади вдалося завдяки реформі децентралізації, що впроваджується з ініціативи президента Петра Порошенка. Внаслідок реформи у міському бюджеті залишається більше надходжень.

У рамках договору про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій капітаційна ставка сімейного лікаря, терапевта, педіатра становить 370 грн. Оплата за медичні послуги залежно від віку пацієнтів розподілена таким чином: від 0 до 5 років – 1480 грн; від 6 до 17 років – 814 грн; від 18 до 39 років – 370 грн; від 40 до 64 років – 444 грн; понад 65 років – 740 грн.

 Сімейний лікар амбулаторії № 5 центру № 11 Дарина Бугай має стаж роботи лише один рік. Наразі з нею підписано 1378 декларацій – це 76% від норми для сімейного лікаря.

«У лютому 2018 року моя зарплатня становила 4 тис. 600 грн. Завдяки медреформі, яка передбачає, що у заробітній платі враховується кількість підписаних декларацій, за лютий цього року отримала 10 тис. 200 грн. Вважаю цілком справедливим принцип: що більше підписаних декларацій, то вища зарплата», – сказала сімейний лікар.

Водночас Ігор Волох, сімейний лікар амбулаторії № 2 згаданого центру, має стаж роботи 38 років. Він одним із перших сімейних лікарів у Дніпрі набрав максимальну кількість пацієнтів.

«Наразі маю 1 тис. 811 декларацій. У лютому минулого року моя зарплатня була до 8 тис. грн, а у лютому 2019 року вона підвищилася на 10 тис. грн», – розповів Ігор Волох.

Довідка. Наразі у Дніпрі із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами підписано 640 тис. декларацій (65% від загальної кількості населення). Максимальна кількість декларацій для сімейного лікаря – 1 800, терапевта – 2 000, педіатра – 900.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.