Нова система харчування, підтримка молодих педагогів та інклюзивне навчання: що вдалося змінити у дошкільній освіті Дніпра у 2018 році

У п’ятницю, 1 березня, у Дніпрі відбулася зустріч керівників закладів дошкільної освіти, під час якої обговорили досягнення галузі у 2018 році та плани розвитку на 2019-й. 

«За останні декілька років, особливо у 2018-му, ми зробили великий ривок у розвитку дошкільної освіти. Зокрема, ми комплексно зайнялися облаштуванням дитячих садочків з точки зору побуту: ремонти, оновлення харчоблоків тощо. Торік було внесено зміни в організацію харчування дошкільнят – запроваджено аутсорсинг. Придбано обладнання для харчоблоків на понад 10 млн грн. Завдяки змінам у системі харчування скарг від батьків більше немає. Також минулого року до дитсадочків прийшли працювати 56 молодих педагогів. Відповідно до програми «Молодий педагог» на 2017-2021 роки, таким працівникам надається муніципальна допомога: щомісяця протягом перших двох років роботи – 2 тис. грн, на третій рік – 3 тис. грн. Педагоги забезпечені медичним страхуванням у рамках програми розвитку освіти в місті Дніпрі на 2016-2020 роки», – зазначив один із заступників міського голови Дніпра Бориса Філатова.

Крім цього, за словами Олександра Шикуленка, заклади дошкільної освіти міста – активні учасники міжнародних, всеукраїнських проектів та виставок педагогічних досягнень. Наймасштабнішим є проект «Сприяння освіті», яким передбачено інтеграцію LEGO-технологій у навчальний процес. У ньому беруть участь 22 дніпровських заклади. 

Також минулого року у Дніпрі було запроваджене інклюзивне навчання у 13 закладах дошкільної освіти (ДНЗ № 43, № 107, № 112, № 164, № 197, № 209, № 241, № 323, № 337, № 340, № 350, № 358, № 375).  

«Щодо перспектив розвитку: ми плануємо продовжити ремонтні роботи. Але найголовніше – приділити увагу саме методам і методикам виховання, щоб вони були сучасними, цікавими та корисними для дітей. Усе, що ми робимо, має одну мету: наші діти повинні бути здоровими, виховуватись у комфортних умовах, щоб батьки були спокійними за них», – додав Олександр Шикуленко.

Нагадаємо, у Дніпрі працює 175 комунальних закладів дошкільної освіти, у яких функціонує 1 тис. 298 груп для 32 тис. 384 дітей. Навчанням і розвитком малят займаються майже 3 тис. 500 педагогів.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.