Як у Дніпрі учасникам АТО/ООС отримати житло

У Дніпрі учасники АТО/ООС, а саме – інваліди першої та другої груп, а також сім’ї загиблих військовослужбовців можуть отримати нове житло. Його забезпечують за рахунок державної субвенції – у разі, якщо родина потребує покращення житлових умов. Так, відтоді, як набула чинності постанова Кабінету Міністрів № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов» у 2016 році, у Дніпрі для військових було придбано 41 квартиру.

«Учасники бойових дій – інваліди І та ІІ груп, а також сім’ї загиблих можуть звернутися до районної ради за місцем реєстрації. Там є житлова група, яка займається постановкою на квартирний облік. Якщо кандидат підпадає під поліпшення житлових умов, його ставлять на квартирну чергу. Далі документи потрапляють до департаменту соцполітики, де комісія розраховує через формулу, встановлену Кабміном, скільки коштів на житло потрібно виділити претенденту. Після того як гроші надходять на рахунок, люди самостійно обирають собі житло і надають договір купівлі-продажу до міськради», – зазначила заступник директора департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Юлія Дмитрова. Один із власників нового помешкання – Олексій Корж, учасник бойових дій, інвалід ІІ групи.

До зони АТО потрапив у 2014 році у складі батальйону «Донбас». Спочатку служив у Маріуполі, брав участь у боях за тамтешній аеропорт. Біля Карлівки він з побратимами потрапив у засідку. Його товариші загинули. У листопаді 2018 року, вже у мирному житті, він придбав квартиру за державною програмою в новобудові на вул. Титова. Зараз родина планує робити ремонт, а восени святкуватиме новосілля. «У мене є старший син, він уже дорослий. Тут мешкатимемо разом із дружиною та молодшим сином, якому 14 років. Документи зібрали, комісія розглянула їх доволі оперативно, тож за законом отримали змогу придбати цю квартиру. Тут дві кімнати, одна спальня та вітальня, тож, я думаю, не буде проблем з облаштуванням. Дуже подобається район, поблизу багато магазинів, школи», – розповідає Олексій Корж. Крім державної програми, у Дніпрі працює муніципальна – «Родина героя».

«У рамках програми для понад 2 тис. 800 дітей учасників бойових дій ми проводимо свята, даруємо їм подарунки та забезпечуємо квитками у цирк, театри. Для інвалідів І, ІІ, ІІІ груп та сімей загиблих у нас передбачена матеріальна допомога на лікування та оздоровлення від 3 тис. грн до 15 тис. грн. Сім’ї полеглих отримують два прожиткових мінімуми щомісячно від міста. Крім цього, ми допомагаємо у похованні бійців, які загинули у зоні бойових дій, надається одноразова виплата у розмірі 100 тис. грн за загиблого. Цього року фінансування міської програми «Родина героя» збільшилося майже на 10 млн грн. Завдяки децентралізації ми маємо кошти, які можна спрямувати на потреби дніпрян», – додала Юлія Дмитрова. Довідка. У Дніпрі мешкає 5 тис. 335 учасників бойових дій, з них 207 – інваліди.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.