Погода

Сучасні лінії роздачі гарячого харчування вже облаштовано в 11 школах Дніпра

30 січня у комунальному закладі освіти «Навчально-виховний комплекс № 130 «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – гімназія» Дніпровської міської ради представили сучасну лінію роздачі гарячого харчування для старшокласників. Це спеціально облаштоване місце, де діти можуть придбати різні страви на свій смак та з’їсти їх за звичайно облаштованими столами або за принципом барних стійок. Це вже 11-та школа у Дніпрі, де за бажанням батьків та учнів запровадили новий формат харчування для старшокласників.

«Коли нам телефонують із запитом на створення у школі сучасної лінії роздачі, ми спочатку розглядаємо можливість її встановлення. Беремо до уваги чисельність учнів, час на придбання та споживання їжі й місце можливого розташування. Якщо всі умови є, ми закуповуємо меблі, обладнання, посуд, наймаємо працівників та запускаємо об’єкт. Для цього виду харчування ми спеціально розробляємо меню, яке постійно оновлюється та розраховане на різні смаки й потреби. Ціни на всі позиції прописані у прайсі нашого підприємства та є незмінними», – зазначила Тетяна Пономарчук, заступник директора ТОВ «Контракт Продрезерв 5» – компанії, що організовує харчування.

У меню представлені 4 види гарнірів, стільки ж видів салатів, 5 м’ясних страв на вибір, риба, хлібобулочні вироби та різні напої. Максимальна вартість м’ясної страви – 16 грн 50 копійок, гарнір обійдеться у 4 гривні, за салат можна заплатити від 3 гривень 50 копійок до 7 гривень.

«Торік була ініціатива від батьків та старшокласників відкрити лінію гарячого харчування у школі. У цьому році ідею втілили у життя. Ми вдячні директору школи за підтримку та зміну регламенту закладу. Раніше діти приносили їжу з собою або зовсім нічого не їли. Тепер у школі зробили подовжену перерву – 20 хвилин. За цей час діти встигають придбати собі обід та спокійно поїсти. Тут смачні страви, хороша випічка. За 30 гривень можна взяти повний обід», – розповіла класний керівник 10-А класу НВК № 130 Людмила Панова.

Скуштувати картоплю по-селянськи сьогодні вирішив десятикласник Микита Бухінік з другом.

«Нам подобається їжа, смачно та недорого. Раніше заходили у їдальню, перехоплювали булочки. Тепер харчуємося тут. Ще нам подобається рис та чай», – розповіли хлопці. Дітям до душі не тільки формат харчування, а й зовнішній вигляд місця для споживання їжі.

«Раніше я носила їжу з дому або просто перекушувала батончиками. Тепер ходжу сюди. Брала вже рис з овочами та курячий шашлик. Гарячу їжу приємніше споживати, ніж холодну чи батончики. Ми всім класом сюди ходимо. Тут не тільки смачно, а й можна посидіти у приємній атмосфері. Тут стильний дизайн», – поділилася враженнями учениця 10-го класу Мар’яна Соколова.