У Дніпрі змінили ставки туристичного збору для тих, хто подорожує

У Дніпрі змінили ставки нарахування туристичного збору. Так, згідно з рішенням міської ради, яке депутати ухвалили під час 40-ї сесії 23 січня, найменша ставка становить 0,35% від мінімальної зарплати. Це – майже у півтора раза менше від вартості, запропонованої новими змінами до Податкового кодексу України. Таке здешевлення сприятиме розвитку туристичної галузі у Дніпрі. Відтак очікується, що міська скарбниця зможе збільшити надходження від туристичного збору на половину.

Туристичний збір – це кошти, що їх подорожні сплачують за перебування у готелях, хостелах або, зокрема, на базах відпочинку. Як відомо, з початку року в Україні набули чинності зміни до Податкового кодексу, якими запроваджуються нові ставки туристичного збору. Раніше вони становили 1% від вартості наданої послуги. Нині розмір прив’язаний до мінімальної заробітної плати. Так, згідно з новими нормами, збір для українських туристів становить до 0,5%, для іноземних – до 5%.

Водночас місцеві ради можуть самостійно встановлювати відсоток збору. У Дніпрі для так званого бюджетного туризму (коли вартість проживання однієї особи у готелі чи туристичному комплексі не перевищує 200 грн за добу) ставка складає 0,35%. До цієї категорії потрапляють і вітчизняні, й іноземні туристи. Крім цього, для іноземного туризму (якщо вартість проживання за добу для однієї особи становить понад 3 тис. грн) ставка дорівнюватиме 1,5%.

Нагадаємо, нині у Дніпрі розвиток туризму є одним із пріоритетних напрямів. У місті є практика так званої економіки подій – коли завдяки масштабним культурним чи спортивним заходам до мегаполіса приїздять тисячі вітчизняних і закордонних гостей. Також у мерії Дніпра працюють над розвитком туристичного бренду міста.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.