У Дніпрі розпочався міський фестиваль-конкурс колядок і щедрівок «Різдвяні дзвіночки-2019»

10-11 січня у Дніпрі відбудеться міський фестиваль-конкурс української народної пісні «Різдвяні дзвіночки-2019». Мета заходу – національно-патріотичне виховання дітей, популяризація українських народних традицій та виявлення пісенних талантів. У місті фестиваль-конкурс проходить уже шостий рік поспіль. Цього року захід уперше триватиме протягом двох днів.

«За роки існування фестивалю цікавість до нього у дітей зростає дедалі більше. Учасники прагнуть показати свої вміння не тільки у рамках конкурсу. Тому ми вирішили трохи змінити формат. 10 січня відбудеться основна частина пісенного конкурсу, а 11 січня наші співаки привітають малюків дошкільних навчальних закладів міста колядками та щедрівками», – розповіла заступник начальника відділу виховної роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Наталія Сєрікова.

У фестивалі-конкурсі «Різдвяні дзвіночки» беруть участь понад 270 школярів, представників 19 творчих колективів (хори, вокальні ансамблі, дуети) та солістів з 25 закладів загальної середньої освіти міста.

«Родзинкою фестивалю є те, що колективи співатимуть різдвяні пісні а капела. Це дуже складне виконання, але природне для українців. Навчити дітей співати саме у такому стилі – значить підтримувати українські традиції», – зазначила голова журі фестивалю-конкурсу Оксана Скрипченко. 

Переможниця попереднього фестивалю «Різдвяні дзвіночки» – учениця школи № 9 Дар’я Фісун – змагається й цього року. 

«Я заспіваю колядку «В цьому домі, як у вінку». Вона дуже колоритна. Коли її виконуєш, відчувається дух Різдва, як у родині чекають на гостей, як зустрічають їх, як радіють. У нас є традиція збиратися родиною за столом і співати народні пісні. Моя улюблена щедрівка «Небо ясні зірки вкрили». Я піду щедрувати саме з цією піснею. Моїм родичам та сусідам вона дуже подобається, а мені подобаються їхні усмішки, коли вони чують мій спів», – розповіла дівчина. 

Дар’я додала, що на конкурсі з’являється багато народних колядок і щедрівок у сучасному аранжуванні, що дуже надихає.   

Після закінчення фестивалю переможці у різних номінаціях отримають дипломи та солодкі подарунки.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.