Погода

Рішення суду: Назва проспекту Богдана Хмельницького у Дніпрі залишиться незмінною

13 грудня Третій апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу міського голови Дніпра Бориса Філатова, у якій ішлося про скасування постанови Бабушкінського районного суду міста від 31 жовтня 2017 року та відмову у задоволенні позовних вимог щодо скасування розпорядження міського голови від 24 листопада 2015 р. № 882-р «Про перейменування топонімів м. Дніпропетровська» в частині пункту 15 переліку перейменувань топонімів м. Дніпропетровська у Додатку до розпорядження щодо перейменування вулиці Героїв Сталінграда на проспект Богдана Хмельницького. Отже, назва проспекту Богдана Хмельницького залишиться без змін.

Так, суд апеляційної інстанції визнав зазначене розпорядження міського голови правомірним і таким, що ухвалене з дотриманням процедури та вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні» щодо перейменування вулиці Героїв Сталінграда та Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», з обов’язковим урахуванням пропозицій громадськості, науковців, рекомендацій Українського інституту національної пам’яті та проведенням громадського обговорення.

Нагадаємо, що рішенням Дніпропетровської міської ради від 27 травня 2015 року № 31/64 було створено міську комісію щодо перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд на території міста.

Громадське обговорення перейменування міста та вулиць у Бабушкінському (на сьогодні – Шевченківському) районі м. Дніпра відбулось 27 серпня 2015 року.

Також уся інформація про результати громадських обговорень щодо перейменування вулиць, проспектів, провулків тощо була розміщена на офіційному сайті мерії.

Факт того, що назва «вулиця Героїв Сталінграда» містить символіку комуністичного тоталітарного режиму та не підпадає під винятки, також підтверджений висновком науково-правової експертизи, затвердженим радою науково-правових експертиз при Інституті держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України.