Безкоштовні експрес-тести, профілактичні бесіди та консультації: У мерії Дніпра розповіли про заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

У Дніпрі за 9 місяців поточного року відзначається незначне збільшення показника захворюваності на ВІЛ-інфекцію – на 1,2% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, за вказаний час у місті зареєстровано 596 нових випадків ВІЛ-інфекції проти 593 торік. Серед уперше зареєстрованих хворих 59,5% чоловіків та 40,5% жінок. Загалом під диспансерним наглядом у лікувально-профілактичних закладах міста перебувають майже 6,5 тис. ВІЛ-інфікованих.

Усі хворі на ВІЛ/СНІД безкоштовно отримують лікування – антиретровірусну терапію, яка дозволяє їм вести звичний спосіб життя. Про це під час прес-конференції 28 листопада повідомила головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяна Мартиненко.

«Обстежитися на ВІЛ упродовж року можна у дніпровських центрах первинної медико-санітарної допомоги та в кабінетах «Довіра» у лікувально-профілактичних закладах міста, де можна зробити швидкий тест на ВІЛ та отримати результат через 15-30 хвилин. Тих, хто знає про свій ВІЛ-позитивний статус, просимо регулярно звертатися до фахівців цих кабінетів чи до міського центру боротьби зі СНІДом, де також можна отримати весь спектр медичної допомоги, корекцію лікування тощо», – сказала головний спеціаліст департаменту.

Тетяна Мартиненко також додала: до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у Дніпрі заплановано низку заходів, зокрема, спільних із різними громадськими організаціями. Наприклад, за сприяння департаменту гуманітарної політики міськради упродовж двох тижнів в 11-х класах загальноосвітніх шкіл проводитимуть виховні години та бесіди щодо ВІЛ-інфекції.

30 листопада на Європейській площі Міський центр профілактики СНІДу та громадська організація «Синергія душ» проведуть спільну акцію. 

«Цього дня буде безкоштовне консультування містян щодо ВІЛ/СНІДу, перевірка за допомогою швидких тестів у мобільній пересувній лабораторії, роздача презервативів, тематичної літератури. Також з 30 листопада до 7 грудня на базі ком'юніті-центру нашої організації за адресою: вул. Антоновича, 103/3 теж можна буде безкоштовно зробити швидкий тест на ВІЛ», – розповіла
представниця ГО «Синергія душ», координатор проекту Healthlink Ірина Божко.

Зі свого боку голова правління благодійної організації «БТ «Позитивні жінки» (м. Дніпро) Людмила Коломоєць зазначила: організація долучиться до тематичних профілактичних акцій, зокрема, разом із Міським центром профілактики СНІДу 30 листопада у Придніпровській державній академії будівництва та архітектури, 5 грудня – у професійно-технічному училищі № 63.

Крім того, у Дніпрі обласний Центр СНІДу проводитиме конфіденційне та безкоштовне обстеження на ВІЛ під час акцій з тестування:
-       29 листопада, з 10:30 до 14:00, – ТЦ «Славутич» (просп. О. Поля, 104А);
- 30 листопада, з 11:00 по 15:00, – ТРЦ «Караван» супермаркет «Ашан» (вул. Нижньодніпровська, 17);
-    1 грудня, з 13:00 до 17:00, – ТРЦ «Караван», супермаркет «Ашан» (вул. Нижньодніпровська, 17);

-        1 грудня – «День відкритих дверей» у Дніпропетровському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом (вул. Бехтерєва, 1).
 
Нагадаємо, 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який відзначається з 1988 року. Головна мета – привернути увагу суспільства до цієї проблеми.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.