Погода

Дніпровські педагоги приєдналися до освітнього хакатону «Учитель – агент змін»

13 листопада у Дніпрі, в приміщенні I coworking hub, для закладів загальної середньої освіти організували хакатон «Учитель – агент змін». Захід на тему «Сучасна громадянська освіта: виклики та рішення» зібрав 65 педагогів (вчителів, завучів, директорів) із 49 шкіл. 

За словами заступника начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олени Яковенко, хакатон – новий формат семінарів для підвищення фахової майстерності педагогів. Він проводиться у більш неформальній обстановці, робота триває в інтерактивній формі, освітяни багато працюють у групах.

«Вдячні партнерам заходу – I coworking hub – за підтримку в організації, цікавих фахових спікерів, які допоможуть нам подивитися на питання сучасної громадянської освіти не зсередини, а ззовні. Ця тема для шкіл – не нова, осучаснюються підходи у її подачі. Сьогодні йдеться про те, що необхідно навчати і дітей, і дорослих бути активними громадянами країни, а не споглядачами, впливати на процеси у місті та державі», – наголосила представниця мерії.

Зі свого боку співорганізатор хакатону Дем’ян Ом зазначив: як спікерів запрошено фахівців із таких сфер, як інжиніринг, соціальне підприємництво, крос-культурний менеджмент.

«Спікери серед іншого навчатимуть педагогів створювати конкурентні проекти у своїй діяльності, зокрема в громадянській освіті. Коли займаємося підвищенням кваліфікації педагогів, то навчаємо на три покоління вперед, освіта стає більш якісною», – сказав пан Дем’ян.

Одна із учасниць освітнього хакатону – Світлана Горбачова, директор навчально-виховного комплексу № 111. За її словами, принципи громадянської освіти у закладі реалізовуються не лише під час уроків, а й у позаурочний час (поїздки, екскурсії, зустрічі з волонтерами).

«Приємно, що для педагогів організували такий освітній захід. Сподіваюся, нові знання, методики допоможуть нам організувати правильну роботу у колективі, щоб створювати проекти для активного розвитку громадянської освіти у школі», – додала директор НВК № 111.

Під час заходу учасники розділилися на групи. Кожна з команд презентувала основні критерії ефективної діяльності у громадянській освіті, визначила проблеми розвитку громадянських компетенцій людини тощо.