У Дніпрі проводять перші курси з підготовки наставників для дітей-сиріт

9 листопада у Дніпрі розпочалися перші курси з підготовки наставників для дітей, які проживають у закладах для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом чотирьох днів дев’ятьох охочих стати наставниками знайомитимуть з поведінкою дітей, особливостями спілкування з ними, функціями наставника тощо. Наставництво – це допомога дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, у формуванні навичок, необхідних для адаптації до самостійного дорослого життя. Через особисту взаємодію наставники допомагають дітям у навчанні та всебічному розвитку, сприяють їхній соціалізації та профорієнтації. Наставник – це старший товариш, друг і порадник.

«Це дуже важливий соціальний проект для нашого міста. Після завершення тренінгу учасники отримають сертифікати і зможуть бути друзями для тих дітей, які виховуються у наших закладах соціального захисту: центрах соціально-психологічної реабілітації для дітей та дитячому центрі «Довіра». Ми сподіваємося, що такі тренінги будуть регулярними, щоб кожна дитина, яка цього потребує, мала наставника», – розповіла начальник управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганна Довготько.

Голова Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Максимум» Максим Нудьга зазначив: для дитини важливо розуміти, що наставник проводить з нею час за власним бажанням, не отримуючи за це платні.

«Ми навчатимемо майбутніх наставників, як спілкуватися з дитиною, враховуючи ті травми, що вона пережила, які повинні бути межі у спілкуванні, щоб наставництво було ефективним та корисним. Найголовніше – наставник повинен стати дорослим другом для дитини, він має бути стабільно у її житті. Дитина повинна розуміти, що поруч із нею завжди є надійна опора – наставник», – додав Максим Нудьга.

Андрію 23 роки і вже рік він наставник для 15-річного Івана. Каже, що до наставництва його підштовхнув життєвий шлях однокласника.

«У моєму класі навчалися хлопці з дитячого будинку. Вже після закінчення школи одного з них я зустрів. Виявилося, що у свої 20 років він жив на вулиці. Після цього я зрозумів, що потрібно допомагати дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Іван, для якого я став наставником, вже випускник дитячого будинку. Мені важко сказати, наскільки я змінив його життя. Але я бачу, що коли разом проводимо час, ходимо у кіно, гуляємо – йому це дуже подобається. Сьогоднішній тренінг – це додаткова можливість отримати нові знання та навички у наставництві», – розповів Андрій.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.