Міська влада Дніпра системно вирішує проблему спотворення архітектурного та культурного обличчя міста – експерт

У Дніпрі проблема спотворення архітектурного та культурного обличчя міста, його естетичного вигляду вирішується системно. Про це під час прес-конференції 8 листопада заявила голова ГО «Спілка виборців міста Дніпра», кандидат соціологічних наук Надія Міхно. Експерт зазначила, що ця проблема існує в багатьох містах України.

«Через відсутність чітко регламентованих правил розміщення зовнішньої реклами та рекламних конструкцій в останнє десятиліття Дніпро перетворився на велику «дошку оголошень», що дуже сильно позначилося на його архітектурному та загальнокультурному вигляді. Позитивним є те, що теперішня місцева влада розуміє глибину цієї проблеми та пропонує не фрагментарне, а системне її вирішення. Так, у Дніпрі розпочато впорядкування зовнішньої торгівлі, триває активна боротьба з незаконними МАФами. З минулого року здійснюється реставрація фасадів будівель в історичній частині міста та вперше за багато років актуалізоване питання покинутих будівель, які перебувають у занедбаному чи напівзруйнованому стані», – підкреслила Надія Міхно.

Крім цього, експерт наголосила, що одним із головних шляхів покращення зовнішнього вигляду міста є створення сучасного та аутентичного дизайн-коду. Його формують за дорученням міського голови Бориса Філатова. Раніше мегаполіс не мав єдиних правил організації й розміщення реклами, вивісок та інших конструкцій.

У місті вже розроблений і презентований проект нових правил візуальної організації розміщення рекламних засобів, вивісок і табличок на фасадах будівель міста. Документ є у відкритому доступі і проходить обговорення зі всіма зацікавленими сторонами – експертами, замовниками, виробниками реклами та громадою. Кожен охочий може ознайомитися з ним (за посиланням  чи на сторінці «Головний художник Дніпра» у Facebook) та внести свої пропозиції, які братимуть до уваги при доопрацюванні дизайн-коду.

«Дизайн-код міста допоможе впорядкувати всю рекламу на фасадах. Ми сподіємося, що до кінця року рішенням виконкому міської ради його буде затверджено. Тож уже в новому році правила діятимуть. Ті, хто розміщуватиме рекламу на фасадах із порушеннями, будуть змушені демонтувати її самотужки або, у разі невиконання припису, чекати демонтажу. Ніхто не заборонятиме рекламу, проте її буде впорядковано. Єдиний дизайн-код допоможе зробити зовнішній вигляд міста більш гармонійним», – вважає головний художник Дніпра Сергій Білопольський. 

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.