У мерії Дніпра розповіли, як у місті підтримують діяльність ОСББ і ОСН

У Дніпрі налічується 1 тис. 316 об’єднань громадян, які ставлять собі за мету спільними зусиллями дбати про будинки, в яких мешкають. З них 930 – це об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельні кооперативи (ЖБК), а 386 – обслуговуючі кооперативи. 55 об’єднань громадян було створено у першому півріччі 2018 року. Разом з ними функціонують органи самоорганізації населення (ОСН) – це представницькі органи, що створюються мешканцями для вирішення окремих питань місцевого значення. Зараз у місті налічується 321 ОСН різних видів (будинкові, вуличні, квартальні, мікрорайонні). Про це 17 жовтня, під час прямої телефонної лінії повідомив спеціаліст відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міської ради Владислав Макарець. Він також зауважив, що і ОСББ, і ОСН стикаються у роботі з низкою проблем. 

«У більшості ОСББ головною проблемою є зношеність житлового фонду та внутрішньобудинкових мереж. А ще – недостатня кількість робітників, мало обізнані керівники, погана комунікація з мешканцями багатоквартирного будинку. Щодо ОСН, то їхні представники мають отримати більше знань та навичок щодо особливостей управління та бюджетування», – розповів Владислав Макарець.

Для вирішення проблем діяльності ОСББ у Дніпрі міський голова Борис Філатов ініціював навчання представників об’єднань. 

«У цьому році було проведено низку семінарів для представників об’єднань. 200 осіб з десятої ранку до 16:00 інтенсивно займалися загалом 72 аудиторні години. Під час навчання вони отримали всю необхідну інформацію, яка допоможе їм більш ефективно займатися вирішенням актуальних проблем будинку», – повідомив представник мерії. 

Крім цього, міська рада затвердила програму підтримки діяльності ОСББ на засадах співфінансування з метою проведення ремонтних робіт. 

«Заявки на участь у співфінансуванні подаються до нашого департаменту. Ми їх розглядаємо, перевіряємо на відповідність вимогам програми. Фінансування здійснюється в межах допорогових закупівель: 200 тисяч гривень – на поточні роботи і 1,5 мільйона – на капітальний ремонт», – повідомив Владислав Макарець

Консультаційну та методичну допомогу щодо створення й функціонування ОСББ і ОСН можна отримати у відділі по роботі з органами самоорганізації населення та об'єднаннями громадян департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради за адресою: вул. Мечникова, 6, каб. 14 або за телефоном (056) 785-82-14 (понеділок – четвер – з 9:00 до 18:00, п’ятниця – з 9:00 до 16:45, перерва – з 13:00 до 13:45).

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.