У Дніпрі в День Незалежності відбувся масовий забіг у вишиванках

24 серпня у Дніпрі провели акцію «Біжимо у вишиванках у Дніпрі», присвячену 27-й річниці незалежності України. Участь у забігу взяли близько 500 осіб. Це і початківці, й професійні спортсмени різного віку. Наймолодшому учаснику – 2,5 року. Також до забігу приєдналися діти з обмеженими можливостями.  Патріотичні перегони проводять уже втретє. Особливістю цьогорічної події стали командні змагання «Козацькі перегони», які включали естафети в шароварах, ліплення вареників, човниковий біг з квасом, біг з коромислом. Серед учасників були навіть молоді мами з малюками. Перед змаганнями для бігунів влаштували розминку.

«Це вже традиційний, третій забіг у вишиванках у Дніпрі. Щороку до нього приєднується більше людей. Учасники вдягають вишиванки і тим самим показують, що спортивні люди – це найкращий подарунок для нашої країни. Сьогодні маємо багато призів від партнерів змагань. Дніпро – це спортивна столиця, тож ми хочемо, щоб люди ще активніше приєднувалися до таких змагань», – зазначила виконавчий директор ГО «Старт Дніпро» Світлана Ліщинська.

Забіги проходили на центральній набережній міста. Учасники змагалися в козацьких індивідуальних перегонах на 2,5 км або 5 км. Для юних козаків і козачок були доступні дистанції 100 м, 500 м і 1000 м.

Катерина Дегтярьова бере участь у забігу в вишиванках вже третій рік поспіль. Сьогодні разом із друзями вона обрала дистанцію 5 км. Каже, що для неї це ще одна нагода освідчитися рідному місту і країні у любові: «Спорт – це життя та краса. Я займаюся бігом уже 8 років. Вже здолала 6 марафонів – це 42 кілометри, але цей забіг особливий. Сьогодні таке свято, ми всі вдягаємо вишиванки, радіємо, що живемо у цій країні».

«Для мене сьогоднішній забіг – це нагода гарно провести час і, насамперед, тренування. Нещодавно я виборола звання чемпіонки Європи на дистанції 5 кілометрів. До цього брала участь у напівмарафоні та у «Забігу Миколайчиків» у нашому місті», – каже легкоатлетка Ірина Кандиба.

Денис Павлов сьогодні також долав дистанцію 5 кілометрів, а його донька Аріна підкорювала 500 «козацьких» метрів: «Моя донечка Аріна займається спортом з 3,5 років, зараз їй майже 8. Раніше були переважно танці, а цього року нас зацікавила легка атлетика, і ось уже 2 місяці ми разом бігаємо. Вирішили взяти участь у забігу в вишиванках, бо ми – патріоти своєї країни, ми дуже любимо Україну, любимо Дніпро і хочемо, щоб іще більше людей долучалося до бігу».

Перший фіналіст забігу у вишиванках на дистанції 2,5 км Артем Казбан – професійний спортсмен: «Погода сприяла гарному забігу, не спекотно. Я дуже люблю Україну, і мені було важливо сьогодні взяти участь у забігу. Я вважаю, що потрібно популяризувати біг та брати участь у змаганнях, тим паче на День Незалежності. Сьогодні біг 2,5 км, бо тиждень тому пробіг напівмарафон».

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.