Відбулася робоча зустріч представників мерії Дніпра та Придніпровської ТЕС щодо виконання зобов’язань у рамках меморандуму про співпрацю між містом і компанією ДТЕК

21 серпня представники Дніпровської мерії побували на Придніпровській ТЕС. Із директором підприємства Сергієм Дегтяренком вони оглянули територію та цехи і обговорили виконання зобов’язань, передбачених меморандумом про співпрацю між містом і компанією ДТЕК. Документ підписали третього квітня цього року міський голова Дніпра Борис Філатов і генеральний директор ТОВ ДТЕК Максим Тімченко. У меморандумі прописана взаємодія сторін у фінансовій сфері, а також участь міста у встановленні нових електрофільтрів на енергоблоках Придніпровської ТЕС. 

«Меморандум передбачає комплекс екологічних заходів, 21 з них ми повинні виконати цього року. Насамперед вони спрямовані на зменшення викидів пилу. Йдеться про будівництво електрофільтрів на блоці № 10. Ми плануємо зменшити кількість викидів з 960 мг до 50 мг. Також проводимо заходи з переведення десятого та дев’ятого блоків на вугілля газової групи. Це, як показує досвід 7-го та 8-го блоків, допомагає знизити викиди пилу», – розповів директор «ДТЕК Придніпровська ТЕС» Сергій Дегтяренко. 

Також делегація мерії побувала на житловому масиві Чаплі, де триває заміна аварійних ділянок золошлакопроводів. Це також є частиною меморандуму. Рішенням міської ради на роботи було виділено 5 млн грн.

«Ці кошти планується використати на заміну 400 погонних метрів шлакопроводу та 300 метрів золопроводу в районі житлового масиву Придніпровськ. Наше завдання – мінімізувати можливі ризики викидів золи або шлаку. Труби були прокладені на початку 1980-х, ми їх періодично замінюємо, але їхня протяжність 50 кілометрів», – додав Сергій Дегтяренко. 

«Зі всіх запланованих природоохоронних заходів більшість перебувають у стадії виконання, і очікується, що вони будуть завершені цього року. Наприклад, триває  переобладнання енергоблоку № 10 на нову систему очищення. Непогано ведуться роботи з технічного переоснащення енергоблоків № 9 та № 10 з метою використання нової марки вугілля, яке також допоможе зменшити викиди в атмосферу. Нам продемонстрували систему моніторингу, яку наразі тестують, – автоматизований пост контролю за викидами. Його планують здати в експлуатацію на початку вересня, тоді міська рада матиме змогу контролювати викиди підприємства в атмосферу», – підсумував зустріч заступник начальника управління комунальної екології департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Іван Бондар.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.