Цифрова спільнота: У Дніпрі підбили підсумки безкоштовного проекту для управителів будинків

У Дніпрі підбили підсумки безкоштовного проекту для керівників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і житлово-будівельних кооперативів – «Цифрова спільнота». Його учасників навчали працювати з електронними сервісами, вивчати реєстри, а ще – користуватися власним цифровим підписом. Ініціативу реалізували громадська спілка «Агенція місцевої демократії Дніпропетровської області» спільно з мерією Дніпра. Нові навички слухачі опановували протягом трьох місяців. Такі знання необхідні, адже через необізнаність із сучасними сервісами домовласники не можуть використати кошти на благоустрій своїх будинків.

«Наприкінці 2017 року ОСББ і ЖБК, які на той час виграли конкурс підтримки, не змогли затребувати 24 млн грн коштів. Усе через те, що вони не могли нормально працювати з електронними системами. Тепер ми навчили їх», – розповіла директор громадської спілки «Агенція місцевої демократії Дніпропетровської області» Анжеліка Пилипенко під час підсумкової зустрічі з учасниками проекту «Цифрова спільнота» 8 серпня.

Навчальний матеріал засвоювали під час теоретичних і практичних занять. Учасники також отримали флешки з допоміжними матеріалами. Слухачі проекту своїх викладачів хвалять. Кажуть: навіть коли щось було незрозуміло, ті завжди пояснювали додатково. Голова 273-го ЖБК Олена Яновська до навчання розумілася лише на електронних платіжках у банках.

«Зараз заходимо на сайти. Дивимося, що нам потрібно. Роздрукувати або відправити електронного листа – я цього не вміла. А ці курси допомогли мені. Я задоволена. Це – хороша підтримка, багато корисного розповіли», – розповіла Олена Яновська. Тетяна Журавльова очолює ОСББ «Усенко, 11» лише три місяці. Жінка розповідає: коли вперше дізналася, якими обсягами інформації вона має володіти, щоб стати до роботи, була просто вражена.

«Сучасний світ – це і є цифрова спільнота. Тож не мати інструментів для роботи в цій системі – нонсенс. Тому наші семінари були дуже важливими, адже відкрили перед нами чимало можливостей. Для мене надважливим було знайомство з Держгеокадастром, який допоміг мені розібратися з тим, хто є власником допоміжного приміщення у моєму будинку», – повідомила пані Тетяна.

Зазначимо, що нині у Дніпрі функціонують 376 ЖБК і 930 ОСББ. Довідка. «Цифрова спільнота» – проект громадської спілки «Агенція місцевої демократії Дніпропетровської області» за підтримки Дніпровської міської ради. Реалізується у рамках Програми розвитку місцевого самоврядування та висвітлення діяльності Дніпровської міськради, її виконавчих органів та комунальних підприємств на 2017-2020 роки. Головна мета – підвищення рівня цифрової грамотності та отримання навичок роботи з персональним комп’ютером.

  

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.