У Дніпровському міському соціальному центрі матері та дитини провели юридичну консультацію для молодих матусь

11 липня у комунальному закладі «Дніпровський міський соціальний центр матері та дитини» юристи консультували жінок, які мешкають тут, з питань, пов’язаних, зокрема, із соціальним захистом та вирішенням житлових проблем. Захід організували за підтримки управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради.

Нині у Центрі матері та дитини перебувають 5 жінок з малюками.

«У кожної із цих жінок непроста життєва ситуація. Цей центр є їхнім прихистком на певний час. Тому допомагаємо молодим матусям юридичними консультаціями, розповідаємо, які права вони мають, на яку державну допомогу, пільги можуть розраховувати, як їх оформити, куди звернутися. Крім цього, у деяких є проблеми із родичами, які не хочуть разом мешкати. От і консультуємо, як юридично правильно вийти із таких ситуацій», – розповів начальник відділу правової інформації та консультації Першого дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Микола Юрчук.

Зі свого боку начальник управління-служби у справах дітей департаменту соцполітики міськради Ганна Соколова зазначила: цей захід, що пройшов у форматі круглого столу, мав на меті не лише допомогти молодим мамам, які мешкають у центрі, а й привернути увагу суспільства, представників громадських організацій до проблем цієї категорії жінок.

Центр повністю фінансується коштом міського бюджету. Заклад за адресою: просп. Олександра Поля, 121Б розрахований на 15 жінок та 15 дітей – мешканців Дніпра чи переселенців зі сходу країни. Тут безкоштовно можуть перебувати жінки із сьомого місяця вагітності й до досягнення дитиною півторарічного віку. У центрі є всі умови для комфортного проживання: затишні кімнати, санвузли, пральня, кухня, сучасна ігрова кімната для дітей, харчування.

За словами директора Міського соціального центру матері та дитини Олександри Ільченко, молоді матері, поки мешкають у закладі, мають можливість налагодити своє життя. Наприклад, закінчити вечірню школу, вступити на навчання, знайти роботу, налагодити стосунки з родичами, батьком дитини, зареєструвати малюка в електронній черзі до дитсадка. У цьому їм також допомагають працівники закладу.

Переселенка з Авдіївки Юлія вже майже рік мешкає у центрі. Жінка приїхала до Дніпра вагітною без жодних документів. Із пологового будинку разом із новонародженим сином переїхала до закладу.

«Дуже вдячна персоналу. Привітна атмосфера, комфортні умови, допомагають в абсолютно різних питаннях. Як сюди потрапила, допомогли відновити документи, постійно запрошують юристів, психологів для консультацій. Дуже добре, що міська влада створила й підтримує такий заклад. Він дуже потрібний», – каже молода матуся.

Довідка. Дніпровський міський соціальний центр матері та дитини відкрили влітку 2015 року.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.