Музичній освіті у Дніпрі бути: У міськраді підготували реформу шкіл естетичного виховання

Низька заробітна плата педагогів, застаріла матеріально-технічна база, недостатня вмотивованість учнів – це реалії комунальних шкіл естетичного виховання у Дніпрі. Така ситуація складалася роками. Проте лише в комунальних закладах, а не у приватних діти можуть отримати свідоцтво про освіту державного зразка. Щоб вивести естетичне виховання у Дніпрі на новий рівень, команда Бориса Філатова підготувала проект, який забезпечить нову якість освіти юних містян.

«Система початкової музичної освіти наразі перебуває у дещо занедбаному стані. І ця ситуація формувалася роками. Лише близько 10% випускників музичних шкіл продовжують навчання у профільних вишах. Така сама кількість учнів бере участь у музичних конкурсах різного рівня, а високі результати демонструють трохи більше 7% дітей. Це дуже низькі показники, які свідчать про недостатню мотивацію учнів. Вартість місячного навчання грі на фортепіано порівнянна з вартістю одного заняття у репетитора, наприклад, з англійської. Навчальна програма в цих школах далеко не завжди цікава й стимулює до роботи», – каже начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

Департамент гуманітарної політики пропонує концепцію «20-20-60». Вона передбачає, що 20% учнів вчитимуться на пільгових умовах (безкоштовно або за 50% вартості). Ще 20% дітей, які демонструватимуть успіхи у навчанні, хист до музики та посідатимуть призові місця на різноманітних конкурсах, здобуватимуть освіту за мінімальну плату – 210 грн. Крім цього, такі учні матимуть змогу отримувати стипендії на безкоштовне навчання та брати участь у міжнародних творчих конкурсах за рахунок міського бюджету.

«Саме 20% учнів музичних шкіл мають на меті здобути вищу музичну освіту, грають в оркестрах, мають особисту мотивацію. Для 60% учнів навчання у музичній школі не є початковою стадією виховання професійного музиканта. Зазвичай батьки цих дітей ставлять завдання отримати базові навички гри на музичному інструменті, організувати змістовне дозвілля та покращити загальний культурний рівень дитини. І саме для цього, в рамках проекту, дитина зможе разом з батьками обрати комфортну форму навчання: відвідувати індивідуальні заняття, самостійно формувати навчальні курси, обираючи лише ті предмети, які її цікавлять, чи займатись за повним курсом. У разі, якщо дитина показуватиме високі результати, вона матиме змогу навчатися за мінімальну плату», – пояснює Євген Хорошилов.
Вартість навчання для 60% учнів у проекті не вказана. Її запропонують директори шкіл естетичного виховання залежно від обраного курсу. Також у департаменті наголошують, що поки це лише проект, який вступить у силу після розгляду виконавчим комітетом міської ради.

Довідка. У Дніпрі функціонує 22 школи естетичного виховання. Серед них – 17 музичних шкіл, 2 художні, 2 школи мистецтв та 1 школа класичного танцю. У цих закладах освіти навчаються понад 8 тис 300 юних дніпрян.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.