Дніпро долучився до пілотного проекту з удосконалення послуг для хворих на ВІЛ/СНІД

 У Дніпрі впроваджуватимуть пілотну програму «Сталість ВІЛ-послуг у Дніпропетровській області». Її реалізацією займатиметься благодійна організація «Благодійне товариство «Мережа» м. Кривий Ріг» за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Департамент охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради підписав з організаторами меморандум про співпрацю. Основна мета проекту – покращити якість надання медичних послу ВІЛ-інфікованим, сприяти якнайшвидшому лікуванню виявлених хворих на ВІЛ/СНІД.

  У рамках проекту проходитимуть спеціальні тренінги для лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги, служб СНІДу, а також для фахівців соціальних служб. На них розповідатимуть про нові тенденції у протидії поширенню епідемії ВІЛ-інфекції та СНІДу.

  Заступник директора департаменту, начальник управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров`я населення Дніпровської міської ради Юлія Віклієнко зазначила, що проект стартує вже у травні й триватиме наступні шість місяців.

  «Департамент одразу підтримав цей проект. Усіляко допомагатимемо організаторам у його впроваджені в Дніпрі, оскільки розуміємо, що проблема розповсюдженості ВІЛ/СНІДу залишається актуальною», – сказала представниця мерії.

  Радник проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Алла Василькова розповіла, що основні його заходи спрямовані на те, щоб взяти під контроль поширення епідемії, допомогти спеціальним службам оптимізувати й покращити управління наданням медичної допомоги ВІЛ-інфікованим на місцях.
«Дякуємо керівництву профільного департаменту за готовність надати всебічну підтримку в реалізації проекту. Лише спільні скоординовані зусилля допоможуть покращити доступ до якісної медичної допомоги хворим на ВІЛ/СНІД», – наголосила представниця проекту USAID.

 Зі свого боку виконавчий директор благодійної організації «Благодійне товариство «Мережа» м. Кривий Ріг» Елла Соколюк зазначила: головне у цій роботі – синергія міської влади, неурядових організацій та медичних працівників. Лише спільні й послідовні зусилля допоможуть стримати прогресування епідемії, вчасно виявляти та лікувати хворих, щоб зберегти їм життя.

  За словами  в. о. заступника головного лікаря з медичного обслуговування населення Центру первинної медико-санітарної допомоги № 12 Тетяни Мартиненко, рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію у Дніпрі у 2017 році зріс на 11,7% у порівнянні з 2016-м. На початку поточного року ВІЛ діагностували у 786 мешканців міста. Найвищий рівень захворюваності зафіксовано у Самарському, Чечелівському та Шевченківському районах міста.
«Для протидії ВІЛ-інфекції у Дніпрі департамент охорони здоров'я населення забезпечує рівний доступ усіх громадян до тестування, безперервного та безкоштовного лікування. Дякуємо благодійній організації, яка допомагатиме покращувати та вдосконалювати ці процеси», – додала Тетяна Мартиненко.

 Водночас головний лікар Дніпропетровського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ірина Чухалова зазначила: що раніше у хворого буде виявлений вірус імунодефіциту людини і розпочнеться лікування, яке є абсолютно безкоштовним, то більше шансів у нього прожити довге повноцінне життя.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.