ДСНС спільно з мерією Дніпра проводить перевірки систем пожежної безпеки у торговельних центрах

У Дніпрі працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій спільно з мерією розпочали перевірку торговельно-розважальних центрів на справність систем пожежної безпеки. Насамперед звертатимуть увагу на можливості для евакуації людей, наявність першочергових засобів гасіння пожежі та готовність персоналу. У міськраді Дніпра переконані: такі інспекції надзвичайно важливі, адже йдеться про життя і здоров’я людей.

«Ми проводимо спільні перевірки. Усе це – дуже серйозно. Всі повинні розуміти, що пожежна безпека – це не просто галочка у технічній документації. Від справності цієї системи залежить життя і здоров’я людей», – зазначив представник департаменту громадського порядку та цивільного захисту Дніпровської міської ради Олександр Шеремет.

31 березня одну з перших інспекцій провели в ТЦ «Приозерний» (вул. Боброва,1). Ревізія тут триватиме найближчі два тижні. Однак уже після перших годин огляду системи пожежної безпеки стає зрозуміло – вона не витримує жодної критики.

«Є грубі порушення правил пожежної безпеки. У подальшому це може призвести до виникнення пожежі, ускладнення гасіння та евакуації людей. Тому наше керівництво звертатиметься до суду з проханням про закриття торгового центру. Крім цього, нас цікавить документальна частина – накази, інструкції. Треба розуміти, чи проводиться навчання з працівниками стосовно пожежної безпеки, чи вміють вони використовувати вогнегасники. Із орендодавцем ми перевірятимемо це наступного тижня», – зазначив головний інспектор відділу нормативно-технічної роботи та контролю за системою протипожежної безпеки та ліцензування головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області Костянтин Кирпиченко.

Серед грубих порушень – наявність торговельних павільйонів на сходових клітинах. Деякі сходи захаращені коробками з декоративними прикрасами, тут також складають лавочки та інший непотріб. Це – швидкозаймисті матеріали, які виділяють токсичний дим. За правилами, вікна на сходових клітинах мають відчинятися, щоб звільнити приміщення від диму, однак тут такої можливості немає.

Перевірка також зафіксувала, що на низці дверей зрізані ручки, тож відчинити їх неможливо. Крім того, у центрі ускладнений доступ до ручного сповіщувача та дверей на одному з виходів. Не все гаразд і з пожежними кранокомплектами. Ліфти у ТЦ не синхронізовані з протипожежною системою – коли та спрацьовує, кабіни мають автоматично опуститися на перший поверх, однак цього не відбувається. У разі займання частина людей може бути позбавлена можливості швидко покинути приміщення, адже на кожному поверсі для евакуації доступні 5 сходових клітин. Решта шляхів – ескалатори та гвинтові сходи, які для цього не передбачені. Вихід на запасних сходах зачинений на замок.

Рятувальники ж наголошують: жодних замків або засувів на шляху евакуації бути не повинно. Та найбільше порушень знайшли саме у дитячій зоні, що займає майже весь третій поверх торговельного центру. Тут є достатня кількість вогнегасників.

Однак під час тестового спрацювання системи оповіщення тут її не було чути взагалі. Крім цього, у залі площею 4,8 тис. кв. м є лише одні відкриті сходи для евакуації. Решта зачинені або перекриті перегородками з гіпсокартону. Рятувальники не виключають, що ковролін, яким вкрита підлога майданчика, може бути надзвичайно токсичним при горінні, а турнікети, що стоять на вході, ускладнюватимуть рух людей у разі екстреної ситуації. Загалом у Дніпрі та області діє 33 торговельно-розважальних центри. Завершити всі інспекції планують до кінця червня.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.