У Дніпрі розпочався Перший фестиваль сюрреалізму

22 березня в Музеї українського живопису стартував Перший фестиваль сюрреалізму. На ньому близько двох десятків митців представлять своє особливе бачення світу. Захід проводять у рамках програми міського голови Бориса Філатова «Культурна столиця».

«Такого в Дніпрі ще не було. Я думаю, що фестиваль здобуде схвальні відгуки та багато шанувальників і стане яскравою точкою на культурній мапі Дніпра», – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.
Біля входу до музею гостей зустрічав поет на підвішеному «троні», який називав себе королем космосу. Всередині відвідувачів найбільше вразив перформанс Альони Загребельної – дівчина, котра била себе сосисками.

«Я хотіла показати зловживання людей фаст-фудом у нашому суспільстві споживання. Адже споживання стало новою релігією. Я відійшла від живопису та поезії й почала займатися перформансом 2-3 роки тому. Тому що це те, що діє тут і зараз», – пояснила Альона Загребельна.
На фестивалі представлені різні напрями творчості: живопис, графіка, скульптура, інсталяція, перформанс, сучасний танець.

«Сюрреалізм – це те, що не вкладається в рамки реальності, нестандартні речі, які проявляються в мистецтві. Це нестримна фантазія людей. У нас немає класичного сюрреалізму, адже це була епоха Сальвадора Далі. Тут представлений більш сучасний стиль», – розповів куратор фестивалю Ігор Куделін.

Художника Володимира Бузмакова привели до сюрреалізму ситуація в країні після розпаду СРСР та внутрішні переживання. На фестивалі представлені 4 його роботи.

«Тоді був жорсткий час: не було грошей на проїзд, на полицях в магазинах порожньо, тобто в житті був сюрреалізм. На душі було якось нереально. Коли «совок» розвалився, ніби вікна розчинилися. Багато художників захопилося напрямками, що були в Європі», – сказав художник.

Із 22-го до 25 березня на фестивалі виступатимуть гурти, які грають електронну музику. Наступні перформанси пройдуть 24-го та 25 березня. Загалом захід триватиме до 29 березня.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.