У Дніпрі відзначили 204-ту річницю з дня народження Тараса Шевченка

9 березня біля пам’ятника молодому Тарасові Шевченку у Дніпрі відбулися урочистості з нагоди 204-ї річниці з дня народження Кобзаря. Представники міської влади, правоохоронних органів, духовенства та мешканці міста поклали до монумента квіти.

«Шевченко – це символ України, символ любові, свободи, української душі. Вірші Кобзаря є пророцтвом. Усе, що він писав, збувається. У нашій культурній свідомості більш значущої фігури, ніж Шевченко, немає. І навіть нині, коли серед молоді література менш популярна за інтернет та телебачення, читати його вірші сюди прийшло багато хлопців та дівчат», – зазначив заступник міського голови Олександр Шикуленко.

Біля пам’ятника Кобзарю провели поетичний марафон SHEVCHENKO DNIPRO FEST. Дніпровська молодь декламувала вірші поета та твори інших авторів про нього.

«Я читала вірш Тараса Григоровича Шевченка, присвячений Маркевичу. У «Кобзарі» мені дуже сподобався саме цей вірш, припав до душі. Твори Шевченка мають дуже глибокий зміст. Він боровся за Україну, за те, щоб вона була незалежною. Шевченко вірив і добився цього», – зазначила учениця школи № 36 Анастасія Рябченко.

Також лунали вірші Шевченка іноземними мовами. Діана декламувала твір Кобзаря французькою.

«У нас був урок французької, і мені запропонували вивчити вірш Шевченка. Мені ця ідея дуже сподобалась, і я вирішила, що саме тут хочу розказати його. Вчити вірш було неважко. Бо, якщо ти знаєш вірш українською, то французькою його вчити легше», – розповіла Діана Філіпська.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.