У Дніпрі відкрили першу інтерактивну музейну експозицію, присвячену творчості композитора та поета Володимира Скуратовського

У «Дніпровській дитячій музичній школі №6 ім. В. І. Скуратовського» відкрили першу у місті інтерактивну музейну експозицію, присвячену творчості викладача, композитора та поета Володимира Скуратовського.

Музейну експозицію в ДМШ №6 створено завдяки підтримці мешканців Дніпра й перемозі в конкурсі громадських проектів «Бюджет участі» (I етап).

«Сьогодні ми підтверджуємо важливу роль у житті міста та країни великого музиканта та музикознавця з великої літери. Сьогодні молоді бракує справжніх взірців, тих, на кого можна рівнятися, прикладів, завдяки яким можна розвиватися та ставати справжніми митцями та професіоналами. Володимир Ілліч був саме такою особистістю: вимогливий викладач та справжній друг для учнів та викладачів. Ще декілька років тому створення такого куточку було фактично неможливим, але завдяки програмі «Бюджет участі», яку у Дніпрі ініціював Борис Філатов, ми маємо можливість відкрити перший у Дніпрі інтерактивний музей», – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Євген Хорошилов.

Один з головних задумів проекту – створити інтерактивний простір, в якому можна буде знайомитися та надихатися творами Майстра: слухати його музику, читати вірші, дивитися світлини та архівні матеріали, розглядати рукописи та особисті речі. А потім, знаходячись під кроною плодоносного Дерева, займатися власною творчістю – тим самим нібито продовжувати спілкування із Володимиром Скуратовським.

«Від відвідування цього музею враження лише теплі, відчуття того, що це зроблено від душі. Пам’ять про Володимира Скуратовського, видатного музиканта, композитора, поета, назавжди залишиться у цьому місті. Коли ми кажемо, що Дніпро – це культурна столиця, в першу чергу йдеться про людей», – поділився враженнями керівник Художньої ради при міському голові Григорій Гельфер.

Серед експонатів музею сувеніри, які Володимиру Скуратовському дарували його учні, грамоти, записки від учнів, афіши та мультимедійний кіоск, де бажаючі можуть прослухати концерти композитора через навушники або колонки.

«Образ дерева символізує людину, втілює ідею спадкоємності поколінь. Володимира Ілліча вже немає з нами, але плоди його роботи продовжують бути з нами, дарують радість. Я маю надію, що на кроні цього дерева з’являться нові твори юних музикантів та поетів, яких надихне Володимир Ілліч. Наш час дуже стрімко плине і дуже часто ми забуваємо навіть події вчорашнього дня, а зберегти пам’ять про людину, про його вклад у наше місто, у країну дуже важливо. І хоча наразі дуже боляче це робити, важливо було зробити музей саме зараз, коли спогади ще живі», – каже мистецтвознавець, викладач ДМШ №6, дружина композитора Ольга Скуратовська.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.