У Дніпрі показали, як школярів навчають сортувати та утилізувати сміття

15 січня у Дніпрі на базі школи № 31 журналістам показали, як школярів навчають сортувати та утилізувати сміття. Екологічне виховання впроваджують у всіх навчальних закладах міста.

«Я жив півтора місяця у Японії та вивчав питання переробки твердих побутових відходів. У них досить хороші результати. Я сказав, що ми також збираємося пропагувати сортування сміття серед мешканців. На це японці зазначили, що у нас нічого не вийде. Вони витратили на це 15 років та 1,5 млрд єн і нічого не досягли. Вони пояснили, що єдиний варіант навчити людей сортувати сміття – починати прививати цю звичку у дитячих садочках та школах», – зазначив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Учні школи № 31 регулярно беруть участь у конкурсах з екології. У навчальному закладі проводять уроки, під час яких дітей вчать правильно сортувати та утилізувати сміття. Для цього навіть є спеціальна гра, яку запускають на інтерактивній дошці.

«Ми живемо у великому промисловому місті й тому не маємо права не розуміти екологічного стану нашої області. Ми працюємо над тим, щоб спрямовувати роботу вчителів з дітьми у бік розвитку у них активної екологічної позиції. Коли діти привчаються сортувати сміття, то вони вимагають цього і від своїх батьків. Дорослим соромно неправильно викидати сміття, якщо дитина робить їм зауваження», – пояснив методист методичного центру управління освіти Тетяна Денисенкова.

Крім того, у закладі встановлено кілька баків для різного виду сміття, а також є музей рециклінгу.

«У нас стоять маленькі контейнери для збирання батарейок. Тепер поставили й для пластику. Ми утрамбовуватимемо його та здаватимемо до спеціальних пунктів за гроші. Діти можуть приносити пластик і з дому. А гроші використовуватимемо для допомоги фондам та на потреби школи. Ми вважаємо, що це дуже важливі питання, які виховують справжніх патріотів нашої країни», – сказала заступник директора школа № 31 Наталія Шумська.

Школа співпрацює з кількома екологічними організаціями. Діти знають, що батарейки, лампочки та термометри необхідно здавати до спеціальних переробних компаній. Але не все сміття тут утилізують.

Надія Піскарьова – мама одного з учнів. Вона за власною ініціативою навчає дітей виготовляти речі з вторинної сировини.

«Те, що зроблено своїми руками, цінується набагато більше за речі, виготовлені на виробництві. Дитина, яка займається ручною працею, розкривається, вона вносить часточку себе у те, що вона робить. Ми обрали вторинну сировину, адже це матеріали, які забруднюють нашу природу. А ми даємо їм друге життя», – сказала Надія.

Сьогодні на уроці діти використовують пластикові пляшки та поліетилен. З пляшок вони роблять вази для квітів. А поліетилен використовують як матеріал для в'язання.

«Це те саме, що і з нитками. Пакети ми ріжемо на довгі стрічки, скручуємо та в'яжемо. Мене навчила моя бабуся. Дома у мене вже кілька таких виробів. Мені подобається», – поділилася учениця Катя.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.