Погода

У Дніпрі побудують лінію для сортування сміття

У травні у Дніпрі має запрацювати сортувальна лінія для розподілу сміття. Про це 15 січня на прес-конференції заявив заступник міського голови Михайло Лисенко.


«Новий закон про тверді побутові відходи передбачає обов'язкове сортування сміття перед захороненням. Йдеться не про роздільне збирання. Цей обов'язок покладено не на мешканців міста, а на комунальні підприємства. Ми знайшли інвестора, який власним коштом обладнає у місті сортувальну лінію. Вона має запрацювати у травні», – зазначив заступник Бориса Філатова.


Сортувальна лінія – тимчасовий захід. Компанія з Великої Британії виграла конкурс на побудову в місті сміттєспалювального заводу. У лютому міська влада планує підписати з інвесторами договір. А вже за три роки у Дніпрі має з'явитися підприємство з переробки сміття. Зведення заводу повністю інвестує британська сторона – проект коштуватиме 60 млн фунтів стерлінгів.


Крім того, наприкінці травня у місті також має запрацювати нове комунальне підприємство з вивезення сміття. Діючий підрядник не справляється.
Наразі уже оголошено тендер на придбання 6 тис. контейнерів та 29 сучасних сміттєвозів. У травні має відбутися конкурс на нового перевізника сміття у місті.