У Дніпрі медичні працівники розповіли про загрозу цукрового діабету

До Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом з 13 по 17 листопада у Центрах первинної медико-санітарної допомоги Дніпра відбудеться тижневик, протягом якого містяни можуть пройти обстеження крові на вміст глюкози, виміряти вагу, артеріальний тиск і визначити зі своїм сімейним лікарем фактори ризику захворювання на цукровий діабет. Про це під час прес-конференції 13 листопада повідомила головний спеціаліст відділу з організації первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради Тетяна Кравець.

Вона зазначила, що за 9 місяців поточного року у Дніпрі діабет вперше виявлено у 1 300 мешканців. Загалом у місті на диспансерному обліку лікарів-ендокринологів та сімейних лікарів перебуває 26,5 тис. хворих на цукровий діабет 1 та 2 типів. Тетяна Кравець нагадала, що хворих на цукровий діабет 2 типу забезпечують цукрознижувальними таблетованими препаратами згідно з державною програмою «Доступні ліки». Сімейні лікарі виписують пільгові рецепти, за якими пацієнти отримують лікарські засоби в аптеках безкоштовно або з частковою доплатою.

«Медикаменти, які не увійшли до державної програми, закуповують за бюджетні кошти в рамках Комплексної програми «Здоров'я населення м. Дніпра» на 2016-2020 рр.» і розподіляють хворим на цукровий діабет 2 типу до Центрів первинної медико-санітарної допомоги. На це з міського бюджету виділено 1 млн 670 тис. грн. Окрім того, з бюджету Дніпра виділено 800 тис. грн на тест-смужки для проведення сімейними лікарями скринінгу глюкози крові, дослідження на мікроальбумінурію, глікозильований гемоглобін», – сказала головний спеціаліст департаменту.

Тема цьогорічного Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом – «Жінка та діабет – наше право на здорове майбутнє», оскільки останнім часом кількість жінок, хворих на діабет, збільшується, і ця хвороба є дев'ятою провідною причиною смертності жінок у всьому світі.

За словами головного позаштатного спеціаліста з ендокринології департаменту Лариси Пастарус, у Дніпрі лікарі дотримуються усіх необхідних протоколів ведення вагітних з цукровим діабетом, а також жінок з гестаційним цукровим діабетом, тобто тим, що виник вже під час вагітності. Вона також наголосила, що цукровий діабет є хворобою, яка може призводити до серйозних ускладнень, зокрема з боку серцево-судинної системи, нервової системи, нирок, зору тощо.

«Серед основних симптомів розвитку хвороби – невгамовна спрага, надмірне сечовиділення, підвищена втома, різка зміна ваги, погіршення зору. Однак ці симптоми можуть бути слабко вираженими, якщо рівень глюкози у крові підвищений помірно. Тож краще періодично проходити медичне обстеження», – додала Лариса Пастарус.

Як відомо, щороку 14 листопада у всьому світі відзначають Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом.

Підписка на розсилку Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.
Підписка на електронну газету Дніпровської міської ради
Розсилка матеріалів виконується за допомогою сервісу Google FeedBurner.
Дніпровська міська рада не несе відповідальності за роботу сервісу.